Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Seniorzy też mają wakacje. Letnie zajęcia i ciekawe warsztaty czekają

Z czym kojarzą nam się wakacje? Ze słońcem, pogodą i odpoczynkiem, a także z Letnią Akademią Seniora, organizowaną od kilku lat przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wakacyjny cykl wykładów, warsztatów i wycieczek cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Dąbrowy Górniczej i nie tylko.

Pierwsze zajęcia w ramach Letniej Akademii Seniora odbędą się 16 sierpnia. Wówczas uczestnicy pod okiem trenerki i instruktorki rekreacji ruchowej, poznawać będą praktyczne ćwiczenia wspomagające kręgosłup.

 

Niezapomniane chwile w gronie przyjaciół


Dla wielbicieli aktywności ruchowej w programie Letniej Akademii Seniora przewidziano także zajęcia z jogi w Parku Hallera i ćwiczenia na siłowni Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

- Uczestniczyłam w ubiegłorocznej edycji LAS-u. Najmocniej w pamięci zapadła mi wspólna wycieczka do Muzeum Śląskiego. Urzekły mnie nie tylko wystawy, ale i niezwykła przestrzeń wokół. Do dziś chętnie tam wracam – mówi Lidia Musiał, słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

W programie tegorocznej edycji Letniej Akademii Seniora uczestnicy wybiorą się wspólnie do malowniczych ogrodów Kapias w Goczałkowicach-Zdroju oraz sosnowieckiego Egzotarium. Nie zabraknie również zajęć artystycznych, fotograficznych, koncertów, wystaw i spotkań podróżniczych.

 

Seniorzy już nie mogą się doczekać wykładów


Dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wakacyjna oferta to szansa, by spotkać się z przyjaciółmi, jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego.  – Wielu z nas już nie może się doczekać październikowych wykładów i warsztatów, ale  Letnia Akademia Seniora to także doskonały moment, aby zobaczyć „na próbę”, jak twórczo, pożytecznie i w miłym towarzystwie spędzić czas. To do niczego nie zobowiązuje, a raczej zachęca, by od października dołączyć do społeczności UTW – zaznacza pani Lidia.

 

Oficjalna inauguracja projektu odbędzie się 20 sierpnia o godz. 17.00 podczas Nocy Spadających Gwiazd, którą uczelnia organizuje przy plaży nad Pogorią III. Z kolei 6 września organizatorzy zapraszają na Dzień Zdrowia Seniora, w ramach którego uzyskać będzie można bezpłatną poradę medyczną, czy wziąć udział w badaniach. Zajęcia w ramach LAS potrwają do 29 września.

 

SZCZEGÓŁY I ZAPISY

 

/08.08.2016, asz/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy