Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

„Jak być przywódcą?” - spotkanie z Krzysztofem Jędrzejewskim

W ramach cyklu „Spotkanie z Człowiekiem Biznesu” gościem WSB w Dąbrowie Górniczej był Krzysztof Jędrzejewski, jeden z najbogatszych Polaków według rankingu magazynu Forbes. Spotkanie odbyło się 27 października 2015 r.

 

Podczas wykładu Krzysztof Jędrzejewski poruszył tematy związane z zarządzaniem oraz kierowaniem dużymi przedsiębiorstwami, a także rolą lidera biznesu. Przedstawił uczestnikom spotkania dekalog przywódcy, którym sam kieruje się zarówno w działalności biznesowej, jak i społecznej.

 

Pełen psychologicznych aspektów wykład ukazał, że najważniejszą kwestią w biznesie są relacje, jakie łączą nas z innymi ludźmi - wspólnikami, pracownikami, kontrahentami. Jeden z najbogatszych Polaków przekonywał uczestników spotkania, że sukcesem lidera są m.in. sukcesy jego podwładnych. - Ludzie nie lubią być anonimowi w pracy, doceń znaczenie wykonywanej pracy, oceniaj ją, jej rozwój, jakość i wydajność. Dawaj przestrzeń do własnej kreatywności, wolność do dokonywania własnych wyborów. Częściej stawiaj pytania niż przedstawiaj gotowe odpowiedzi i rozwiązania - wyliczał Krzysztof Jędrzejewski.

 

Dobry przywódca nie powinien zapominać również o pokorze, nauczaniu poprzez własny przykład oraz przyznawania się do własnych błędów i porażek. - Błędów nie robią Ci ludzie, za których myślą inni. Mówienie o swoich słabościach i niepowodzeniach wymaga odwagi, ale otwiera innych i daje im siłę do podejmowania wyzwań i trudnych zadań - mówił ekspert.

 

Po interesującej prelekcji Krzysztof Jędrzejewski odpowiedział na liczne pytania publiczności, dotyczące m.in. odnoszenia sukcesu, pasji do pracy czy wartości, jakimi powinien kierować się dobry przywódca.

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz Uczelni: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB, dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich WSB oraz Dominik Penar, Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego.

 

W ramach cyklu "Spotkanie z Człowiekiem Biznesu" Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej organizuje prelekcje, wykłady oraz wydarzenia z udziałem wybitnych, ciekawych przestawicieli praktyki biznesowej, którzy dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem.

 

Krzysztof Jędrzejewski - przedsiębiorca, biznesmen. Absolwent wydziału ogrodnictwa w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, główny akcjonariusz i przewodniczący Rad Nadzorczych firm Kopex SA oraz Mostostal Zabrze SA. Działalność gospodarczą rozpoczął na początku lat 90. Z branżą górniczą związany od 2001 r. Czynnie angażuje się w działalność społeczną, wspierając liczne fundacje i organizacje charytatywne. Zajmuje 36. Pozycję na liście 100 najbogatszych Polaków według rankingu Forbes.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy