Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Studenci Akademii WSB w ścisłej czołówce ogólnopolskiego konkursu "Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie"

22. edycja konkursu organizowanego przez "Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości" odbyła się w Łodzi. Studenci Akademii WSB zajęli znakomite trzecie miejsce.

W konkursie uczestniczyło dziewięć zespołów studentów III roku stacjonarnych studiów I stopnia lub III roku stacjonarnych jednolitych studiów magisterskich na kierunkach ekonomia, finanse lub zarządzanie.

 

Studenci Akademii WSB w ostatecznej klasyfikacji konkursu zajęli znakomite - trzecie miejsce. Każdy z członków zespołu otrzymał nagrodę wysokości 1 500 zł. Zwycięzył Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie przed Uniwersytetem Ekonomicznym we Poznaniu.

 

Akademię WSB reprezentowali studenci kierunku Ekonomia:

  • Dawid Danielczyk
  • Patrycja Grabowska
  • Monika Kisiel
  • Marta Stefaniak
  • Karolina Seweryn

Studenci musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami mierzenia się z praktycznymi problemami występującymi w biznesie oraz próbowali swoich sił w negocjacjach. W pierwszym etapie zespoły przygotowały rekomendacje dla produkcji w nowej technologii z uwzględnieniem oczekiwanej struktury asortymentowej. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się pięć najlepszych drużyn, których zadaniem było przygotowanie prezentacji mającej przekonać zarząd i pracowników firmy informatycznej do stworzenia w firmie Pracowniczego Programu Emerytalnego.

 

Po zmaganiach konkursowych uczestnicy brali udział w seminariach, podczas których członkowie jury wspólnie z uczestnikami konkursu możliwe rozwiązania zadań i dzielili się swoją wiedzą. - Studenci musieli stworzyć zgrany zespół z klarownie zarysowanym podziałem obowiązków, wykazać się umiejętnością selektywnego doboru informacji, zdolnością do analizowania złożonych problemów oraz krytycznego i twórczego myślenia – mówi Zofia Sapijaszka z Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Codziennie, po zmaganiach konkursowych, dla uczestników organizowane były seminaria, na których członkowie jury analizowali, wraz z uczestnikami konkursu, możliwe rozwiązania zadań oraz dzielili się swoją wiedzą.

 

Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury złożone z pracowników naukowych i grona ekspertów. Komisji przewodniczyła prof. dr hab. Bożena Kołosowska. Konkurs organizowany był przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, fundatorem nagród w konkursie była Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

 

Gratulujemy!

 

/mpm, 25.05.2018/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy