Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Świadczenia, urlopy, wynagrodzenia - jak nadążyć za zmianami?

Ciągłe zmiany przepisów, nowe regulacje i zasady. Stale trzeba być „na bieżąco”. To rzeczywistość w większości firm i instytucji w Polsce. Szczególnie dotyczy to pracowników działów kadr i płac, gdyż są odpowiedzialni za to, aby wszystkie świadczenia należne pracownikom, a także wymiar czasu pracy i urlopy były właściwie przygotowane.

 

- Bez  pogłębiania wiedzy nie da się sprostać wszystkim wyzwaniom. Doświadczonym pracowników działów personalnych studia podyplomowe z zakresu kadr i płac pozwalają zaktualizować i usystematyzować wiedzę, poznać najnowsze rozwiązania i certyfikować umiejętności - mówi dr Rafał Rębilas, praktyk z zakresu rynku finansowego i prodziekan w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. - Z kolei dla osób, które dopiero planują zdobyć nowe kwalifikacje w tym obszarze, studia podyplomowe, to najlepszy czas, by skorzystać z doświadczenia nie tylko cenionych wykładowców, ale również pozostałych słuchaczy - dodaje.

 

Program studiów podyplomowych opiera się o aktualne zagadnienia, w tym także kwestie zatrudniania osób bezrobotnych i cudzoziemców, prawidłowego kształtowania i rozwiązywania stosunku pracy, sporządzania listy płac, ewidencji czasu pracy oraz zasad sporządzania i rozliczania dokumentów składanych do ZUS czy Urzędu Skarbowego.

 

Zajęcia odbywają się w weekendy (co dwa tygodnie), w formie praktycznych warsztatów. Atutem studiów jest również znakomita kadra ekspertów-praktyków, którzy dzielą się z słuchaczami wiedzą i doświadczeniem z zakresu kadr i płac.

 

Kierownikiem studiów i opiekunem merytorycznym kierunku jest Przemysław Pogłódek, ceniony praktyk, prawnik, współwłaściciel Kancelarii Prawa Pracy P. Pogłódek i M. Różański.

 

- Nie skupiamy się na teorii – stawiamy na nowoczesne rozwiązania praktyczne: wyliczanie wynagrodzeń, dodatków, rozliczenia i ewidencje w konkretnych sytuacjach, analizy przypadków, rozwiązywanie problemów z zakresu prawa pracy, płac i ubezpieczeń społecznych. Zagadnienia omawiane podczas zajęć to gotowy zbiór informacji i wskazówek gotowych do natychmiastowego zastosowania w firmie - podkreśla Przemysław Pogłódek.

 

Program studiów obejmuje nowoczesne rozwiązania z zakresu kadr i płac, dotyczące m.in. controllingu, motywacji czy analizy satysfakcji pracowników. Absolwenci studiów podyplomowych otrzymują certyfikaty potwierdzające znajomość programów Symfonia i Płatnik.

 

 

/asz, 26.01.2017/

Powrót do: Start » Dla studentów » Aktualności

 
Wirtualna Uczelnia
Logowanie do ProLib (Biblioteka)
Nasi partnerzy