Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

System bezpieczeństwa państwa, a strategie bezpieczeństwa narodowego, obronności i wojskowa - stan obecny i perspektywy

godz. 15.30-17.00

 

Złożona sytuacja polityczna w świecie współczesnym, a także wszechobecne zagrożenie terroryzmem międzynarodowym spowodowały wzrost zapotrzebowania na wiedzę i praktyczne przygotowanie w zakresie bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego. Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe to jedne z najważniejszych przedmiotów badań politologicznych. To dziedzina niezwykle dynamiczna a nowe zagrożenia, które stają przed państwami i instytucjami wymuszają wypracowanie skutecznych strategii i taktyk odpowiedzi na te zagrożenia.
Wykład poświęcony zagadnieniu bezpieczeństwa narodowego. Dowiesz się jakie instytucje i organy są odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa, jak współcześnie pojmowane jest bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe, jak funkcjonują polskie siły zbrojne.

 

Maciej Karwas - Absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Akademii Dyplomatycznej MSZ oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie pracownik ABW. Doktorant Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego AON. Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego.

 

Miejsce: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, ul. Cieplaka 1c; sala 229

Zapisy: WSB, tel.: 32 295 93 14; mkot@wsb.edu.pl.

Powrót do: Start » VIII Festiwal Nauki » Program » 25 marca 2012

 

Nasi partnerzy

Patronat honorowy