Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Teraz studiować może nawet 6-latek! Trwa rekrutacja na Uniwersytet Dziecięcy

Wybuchowe eksperymenty, ciekawostki przyrodnicze, interaktywne wykłady o sztuce, pasjonujące warsztaty z logistyki, a nawet praktyczne ćwiczenia z zarządzania,  kultury, medycyny czy fizyki. To zagadnienia, które poznawać będą młodzi studenci sieci Uniwersytetów Dziecięcych WSB w roku akademicki 2016/2017. Nabór studentów w wieku 6-12 lat już trwa.

Organizatorem DUD są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Honorowy patronat nad inicjatywą objął Prezydent Zbigniew Podraza.

 

Pod skrzydłami Uczelni rozwijają się również Uniwersytety w: Bobrownikach, Chorzowie, Czeladzi, Łazach, Mierzęcicach, Myszkowie, Ogrodzieńcu, Ożarowicach, Psarach, Siemianowicach Śląskich i Sławkowie oraz Świętochłowicach, a także w Wolbromiu i Zawierciu.

 

W ramach zajęć młodzi studenci będą uczestniczyć w cyklu wykładów i ćwiczeń prowadzonych przez wykładowców akademickich i popularyzatorów nauki, którzy w przystępnej, interaktywnej formie, wprowadzać będą dzieci w tajniki nauki. Zaliczenia z ćwiczeń i wykładów trafiać będą  do tradycyjnego, studenckiego indeksu.

 

- To już dziewiąta edycja naszej inicjatywy. Co ciekawe, absolwenci pierwszych edycji DUD są dziś już dorosłymi ludźmi. Wielu z nich po maturze zdecydowało się na studia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Dobrze pamiętają swoje pierwsze zetknięcie z nauką, wspominają zajęcia w laboratoriach i podkreślają, że to właśnie tu zarazili się badawczym „bakcylem” – mówi Dominik Penar, Prodziekan WSB ds. Kształcenia Ustawicznego. – To dla nas najlepszy dowód, że formuła Uniwersytetów Dziecięcych kształci i wychowuje pokolenie pełne pasji i ciekawości świata – dodaje.

 

Warto pamiętać, że Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy był pierwszym uniwersytetem dziecięcym w województwie śląskim. Każdego roku na zajęcia uczęszcza 250-300 małych miłośników nauki.

 

Rekrutacja trwa do 15 września, ale warto się spieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji o Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym można uzyskać w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej  (tel. 32 295 93 15, e-mail: agiertler@wsb.edu.pl).

 

Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez stronę internetową Uniwersytetu: www.wsb.edu.pl/ud (zakładka Dąbrowa Górnicza).

 

/asz, 29.08.2016/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy