Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Aktualności

Artykuły

WSB członkiem Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd „Pro Silesia”

fot. BP Tomasz Żak / Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Decyzją Zarządu z dnia 6 lipca 2017 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej została członkiem prestiżowego Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd "Pro Silesia".  Organizacja będzie reprezentować oraz promować interesy swoich członków w kraju i za granicą, działać na rzecz zrównoważonego rozwoju województwa śląskiego, zacieśniania współpracy między środowiskami, a także promowania regionu i jego uczelni.  Stowarzyszenie przejmuje również działania prowadzone dotychczas przez Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli.


czytaj więcej o WSB członkiem Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd „Pro Silesia”

Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Polonii Gospodarczej Świata

Międzynarodowe projekty edukacyjne, współpraca w zakresie popularyzowania przedsiębiorczości akademickiej  oraz realizacja wspólnych projektów naukowo-dydaktycznych były tematem spotkania JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz z przedstawicielami Fundacji Polonia Gospodarcza Świata, które odbyło się w piątek 14 lipca 2017 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Polonii Gospodarczej Świata

Walne Zgromadzone IZTECH

Prof. dr hab. inż. Marek Sitarz, Kierownik Katedry Transportu Szynowego - reprezentował Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Gorniczej w  Walnym Zgromadzeniu Członków Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii IZTECH w Warszawie, które odbyło się w piątek 14 lipca 2017 r.

czytaj więcej o Walne Zgromadzone IZTECH

Unikatowe Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie w WSB otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych

W konkursie ogłoszonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju „Interdyscyplinarne Programy Studiów Doktoranckich” projekt studiów doktoranckich Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej otrzymał dofinansowanie. Tym samym Uczelnia przeznaczy prawie 2,7 mln zł na realizację studiów III stopnia w Wydziale Nauk Stosowanych w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Unikatowe Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie w WSB otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych

Dajemy Perspektywy

Dyplom dla Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej za sukces w rankingu magazynu "Perspektywy" - we wtorek 11 lipca 2017 r. JM Rektor prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz otrzymała symboliczne dyplomy: za zajęcie V miejsca w tegorocznym Rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich "Perspektywy", a także za największy awans w tabeli rankingowej . Przypomnijmy, WSB jest jedyną uczelnią spoza Warszawy, która sklasyfikowana została wśród pięciu najlepszych niepublicznych ośrodków akademickich.

czytaj więcej o Dajemy Perspektywy

WSB Uczelnią członkowską Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Na mocy uchwały z dnia 6 lipca 2017 r. Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich nadało Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej status uczelni członkowskiej KRASP.

czytaj więcej o WSB Uczelnią członkowską Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Dr Henryka Bochniarz gościem Rady Ekspertów WSB

Poprawa warunków funkcjonowania przedsiębiorstw, sytuacja na polskim rynku pracy, a także kształcenie wykwalifikowanych kadr to kluczowe tematy poruszane podczas posiedzenia Rady Ekspertów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, które odbyło się 10 lipca 2017 r. Gościem specjalnym wydarzenia była dr Henryka Bochniarz - Prezydent Konfederacji "Lewiatan" i Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej o Dr Henryka Bochniarz gościem Rady Ekspertów WSB

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Jerzego Bara

To już ósma obrona pracy doktorskiej w naszej Uczelni. W czwartek 6 lipca 2017 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Jerzego Bara nt. „Model zarządzania firmą rodzinną z uwzględnieniem jej cyklu życia”. Została ona przygotowana pod kierunkiem dr. hab. inż. Joachima Foltysa, prof. PO. Promotorem pomocniczym był dr hab. inż. Adam Jabłoński, prof. WSB.

czytaj więcej o Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Jerzego Bara

Maja i Andrzej Sikorowscy na gali zakończenia studiów podyplomowych

"Nie przenoście nam stolicy do Krakowa", "Kap, kap, płyną łzy" i "Jeść, pić, kochać" - to niektóre z przebojów Grupy Pod Budą wykonanych podczas kolejnej Gali wręczenia dyplomów absolwentom studiów podyplomowych z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunkach biznesowych. Odbyła się ona w czwartek 29 czerwca 2017 r.  w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Maja i Andrzej Sikorowscy na gali zakończenia studiów podyplomowych

WSB piątą najlepszą uczelnią niepubliczną w Polsce w rankingu PERSPEKTYWY 2017

Ogłoszono wyniki najbardziej prestiżowego rankingu szkół wyższych – Perspektywy 2017. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uzyskała w nim najlepszy wyniki w historii Uczelni – 5 miejsce w Polsce oraz nagrodę specjalną AWANS 2017. Jest jedyną uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która znalazła się w ścisłej czołówce rankingu. W 18-letniej historii Rankingu żadna z uczelni w województwie śląskim nie uzyskała tak wysokiego wyniku.

czytaj więcej o WSB piątą najlepszą uczelnią niepubliczną w Polsce w rankingu PERSPEKTYWY 2017

Kolejne wyróżnienia dla pracowników Uczelni od JM Rektor WSB

Aktywna działalność organizacyjna i naukowa na rzecz Uczelni – to zasługi, za które JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz wyróżniła trzech pracowników WSB. Ceremonia odbyła się podczas posiedzenia Senatu WSB w środę 28 czerwca 2017 r.

czytaj więcej o Kolejne wyróżnienia dla pracowników Uczelni od JM Rektor WSB

Gala zakończenia oświatowych studiów podyplomowych

Wyjątkowy dzień dla absolwentów studiów podyplomowych na kierunkach oświatowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. We wtorek 27 czerwca 2017 r. w Audytorium Maximum WSB odbyła się uroczysta gala, podczas której absolwenci studiów podyplomowych otrzymali dyplomy i wyróżnienia.

czytaj więcej o Gala zakończenia oświatowych studiów podyplomowych

Wyróżnienie dla Prof. Janusza Morbitzera

100 osób z całej Polski - a wśród nich naukowiec z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - w środę 21 czerwca 2017 r. zostało wyróznionych przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, które ogłosiło listę osób najbardziej zaangażowanych w krzewienie zdolności niezbędnych we współczesnym świecie. Jednym z uhonorowanych został prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Morbitzer.

czytaj więcej o Wyróżnienie dla Prof. Janusza Morbitzera

Święto Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Piękna muzyka i wspaniali goście - to najlepsze słowa opisujące Święto naszej Uczelni, które odbyło się w środę 21 czerwca 2017 r. Wydarzenie uświetnił występ orkiestry salonowej "Grande Passione" z solistami Jolantą Kremer (sopran) oraz Oskarem Jasińskim (tenor).

czytaj więcej o Święto Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

WSB otrzymało tytuł "Gepard Biznesu 2016"

we.jpg

Jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w województwie śląskim. Taki tytuł otrzymała Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej w rankingu ogłoszonym po raz jedenasty przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma”. Wartość rynkowa naszej uczelni wzrosła w ciągu od 2014 do 2016 roku o 138%.

czytaj więcej o WSB otrzymało tytuł "Gepard Biznesu 2016" 

Nasi partnerzy