Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Aktualności

Artykuły

Wykładowca WSB na liście Umiejętności Cyfrowych 2017

100 osób z całej Polski, a wśród nich naukowiec z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W środę 21 czerwca 2017 r. Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych ogłosiło listę najbardziej zaangażowanych w krzewienie zdolności niezbędnych we współczesnym świecie. Jednym z uhonorowanych został prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Morbitzer.

czytaj więcej o Wykładowca WSB na liście Umiejętności Cyfrowych 2017

Święto Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Piękna muzyka i wspaniali goście - to najlepsze słowa opisujące Święto naszej Uczelni, które odbyło się w środę 21 czerwca 2017 r. Wydarzenie uświetnił występ orkiestry salonowej "Grande Passione" z solistami Jolantą Kremer (sopran) oraz Oskarem Jasińskim (tenor).

czytaj więcej o Święto Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

WSB otrzymało tytuł "Gepard Biznesu 2016"

we.jpg

Jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w województwie śląskim. Taki tytuł otrzymała Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej w rankingu ogłoszonym po raz jedenasty przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma”. Wartość rynkowa naszej uczelni wzrosła w ciągu od 2014 do 2016 roku o 138%.

czytaj więcej o WSB otrzymało tytuł "Gepard Biznesu 2016"

WSB najlepszą uczelnią niepubliczną w południowej Polce w rankingu PERSPEKTYWY 2017

Ogłoszono wyniki najbardziej prestiżowego rankingu szkół wyższych – Perspektywy 2017. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uzyskała w nim najlepszy wyniki w historii Uczelni – 5 miejsce w Polsce, 1 miejsce w południowej Polsce oraz nagrodę specjalną AWANS 2017. Jest jedyną uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która znalazła się w ścisłej czołówce rankingu. W 18-letniej historii Rankingu żadna z uczelni w województwie śląskim nie uzyskała tak wysokiego wyniku.

czytaj więcej o WSB najlepszą uczelnią niepubliczną w południowej Polce w rankingu PERSPEKTYWY 2017

dr Mateusz Grzesiak - wykład "Psychologia sprzedaży"

O kształtowaniu kompetencji sprzedażowych, skutecznym kreowaniu wizerunku produktów z wykorzystaniem doświadczeń globalnych korporacji a także  personal brandingu opowiedział dr Mateusz Grzesiak podczas wykładu w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej - 10 czerwca 2017 r. W wydarzeniu udział wzięło kilkaset osób z terenu całej Polski zawodowo zajmujących się sprzedażą oraz marketingiem.

czytaj więcej o dr Mateusz Grzesiak - wykład "Psychologia sprzedaży"

STUDENCKIE Święto Uczelni - muzyka i festiwal smaków

Wspaniała atmosfera, klimatyczna muzyka rodem zza oceanu oraz niecodzienna uczta kulinarna. Tak w wielkim skrócie można opisać Studenckie Święto Uczelni. Pomimo zbliżającej się sesji egzaminacyjnej studenci WSB postanowili choć na kilka godzin zapomnieć o codziennych obowiązkach. Dlaczego właśnie teraz? Ponieważ nieodłącznym elementem życia studenta jest dobra zabawa!

czytaj więcej o STUDENCKIE Święto Uczelni - muzyka i festiwal smaków

Za nami Dni Sosnowca

Lady Pank, T-Love, Cleo wystąpili na tegorocznych Dniach Sosnowca, które odbyły się w terminie od 2 do 4 czerwca 2017 r. w sosnowieckiem Parku Sieleckim. Jak co roku do wspólnego świętowania dołączyli studenci z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Za nami Dni Sosnowca

IV Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa

Na czym polega bioterroryzm? Jakich zagrożeń klimatycznych powinniśmy się obawiać? a także o roli internautów w walce z terroryzmem – te i inne tematy związane z zagrożeniami współczesnego świata zostały omówione podczas czwartej edycji Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej pt. „Ludzie i instytucje wobec zagrożeń współczesnego świata", która odbyła się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o IV Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa

II Międzyuczelniany Konkurs Wiedzy Anatomicznej dla fizjoterapeutów

Gdzie znajdują się ciałka Meissnera, jakie odgałęzienia ma aorta piersiowa i ile kości ma ludzka stopa? To pytania, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy II Międzyuczelnianego Konkursu Anatomicznego, który odbył się 1 czerwca 2017 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wzięli w nim udział studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii im. Jana Długosza oraz Wyższej Szkoły Biznesu.

czytaj więcej o II Międzyuczelniany Konkurs Wiedzy Anatomicznej dla fizjoterapeutów

Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół w Bytomiu

Opieka merytoryczna oraz realizacja wspólnych projektów z zakresu upraktycznienia procesu kształcenia w zakresie logistyki, spedycji, kryminologii i ekonomii to główne założenia umowy o współpracy podpisanej  pomiędzy Zespołem Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu oraz Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół w Bytomiu

O Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w WSB

Jakie korzyści może przynieść utworzenie metropolii śląsko-zagłębiowskiej? Czy 41 miast i gmin będzie w stanie realizować wspólnie duże projekty infrastrukturalne? Jakie znaczenie ma nazwa związku w aspekcie różnic kulturowych występujących w naszym regionie?  Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczestnicy konferencji pt. "Przyszłość samorządów w Polsce. Co dalej z metropolią?", która 31 maja 2017 r. odbyła się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. 

czytaj więcej o O Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w WSB

JM Rektor WSB złożyła gratulacje prof. Piotrowi Sztompce

Światowej sławy socjolog prof. Piotr Sztompka otrzymał tytuł doktora honoris causa w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. W uroczystości wzięła udział JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik - Prorektor ds. Nauki WSB.

czytaj więcej o JM Rektor WSB złożyła gratulacje prof. Piotrowi Sztompce

Studia podyplomowe w WSB z certyfikatem Ernst&Young

Certyfikat EY i możliwość zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa - to niektóre z atutów studiów podyplomowych Master of Business Administration, które Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oferuje we współpracy z jednym z największych na świecie koncernów zajmujących się usługami doradczymi i audytorskimi.

czytaj więcej o Studia podyplomowe w WSB z certyfikatem Ernst&Young

Dni Dąbrowy Górniczej z WSB

Święto Miasta 2017 za nami, jak zwykle nie zabrakło na nim Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Nasza uczelnia przygotowała szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych uczestników weekendowych wydarzeń.

czytaj więcej o Dni Dąbrowy Górniczej z WSB

Spotkanie przedstawicieli klastrów Grupy Wyszehradzkiej

Występują w informatyce, chemii, a nawet muzyce, choć ich obecność najwięcej korzyści przynosi w biznesie. Przedstawiciele klastrów, bo o nich mowa - czyli grup przedsiębiorców z tych samych lub podobnych sektorów gospodarki - w środę i czwartek 24-25 maja 2017 r. spotkali się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W Konferencji udział wzięli przedstawiciele klastrów działających na terytorium państw tzw. Grupy Wyszehradzkiej - Czech, Słowacji i Węgier oraz Polski.

czytaj więcej o Spotkanie przedstawicieli klastrów Grupy Wyszehradzkiej 

Nasi partnerzy