Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Aktualności

Artykuły

Nasi absolwenci krok przed innymi

Mamy kolejny powód do dumy. Absolwenci Akademii WSB otrzymują największe miesięczne wynagrodzenie po uzyskaniu dyplomu w porównaniu do absolwentów innych śląskich uczelni oraz najszybciej podejmują pracę. To potwierdza, że warto wybrać praktyczny model kształcenia, który oferuje Akademia WSB.

czytaj więcej o Nasi absolwenci krok przed innymi

Ekspert Akademii WSB na łamach Spidersweb.pl: robot zastąpi człowieka

Niektóre zawody za chwilę znikną. Kto może czuć się zagrożony? Czy sztuczna inteligencja zastąpi agentów nieruchomości, prawników, a nawet lekarzy?

czytaj więcej o Ekspert Akademii WSB na łamach Spidersweb.pl: robot zastąpi człowieka

Święto Akademii WSB - kolejne wyróżnienia dla pracowników Akademii WSB

Wyróżnienia Rektora dla pracowników Akademii WSB

JM Rektor Akademii WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz podczas drugiej części Święta Uczelni wręczyła kolejnym wykładowcom i pracownikom Akademii WSB wyróżnienia i nagrody.

czytaj więcej o Święto Akademii WSB - kolejne wyróżnienia dla pracowników Akademii WSB

Święto Akademii WSB

Święto Akademii WSB 2018

Tradycyjnie już pod koniec roku akademickiego odbywa się Święto Akademii WSB. W ramach uroczystości wręczane są nagrody i wyróżnienia dla wykładowców, pracowników oraz studentów Uczelni. Tegoroczne święto uświetnił także muzyczny występ Jacka Kawalca.

czytaj więcej o Święto Akademii WSB

Jarosław Gowin w Akademii WSB

Jarosław Gowin w Akademii WSB

Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin podczas debaty w Akademii WSB opowiadał o założeniach "Konstytucji dla Nauki - Ustawy 2.0".

czytaj więcej o Jarosław Gowin w Akademii WSB

Absolwenci studiów podyplomowych Akademii WSB odebrali dyplomy oraz wyróżnienia

Podczas Gali Akademickiej absolwenci studiów podyplomowych w Akademii WSB z rąk władz Uczelni, promotorów oraz partnerów kierunków odebrali świadectwa ukończenia studiów, wyróżnienia oraz nagrody.

czytaj więcej o Absolwenci studiów podyplomowych Akademii WSB odebrali dyplomy oraz wyróżnienia

Centrum Nauki Kopernik w Akademii WSB

Naukobus w Akademii WSB

Naukobus, czyli mobilne laboratorium naukowe z Centrum Nauki Kopernik, po raz kolejny odwiedził Akademię WSB. Niezwykłe pomoce dydaktyczne, które można dotykać, testować i sprawdzać w działaniu przyciągnęło nie tylko najmłodszych naukowców, ale także dorosłych i seniorów. 

czytaj więcej o Centrum Nauki Kopernik w Akademii WSB

Zainaugurowaliśmy Letnią Akademię Seniora w Akademii WSB

Inauguracja Letniej Akademi Seniora 2018 w Akademii WSB

28 czerwca 2018 r. Akademia WSB gościła blisko 200 studentów z dziewięciu Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które współorganizuje. Okazją do spotkania była inauguracja Letniej Akademii Seniora oraz półmetek projektu "Jak nie My, to kto?". Gościem uroczystości była Pani Renata Janik - doradca wicepremiera oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

czytaj więcej o Zainaugurowaliśmy Letnią Akademię Seniora w Akademii WSB

Dr Mateusz Grzesiak z Akademii WSB z nagrodą Science for Business

Dr Mateusz Grzesiak, adiunkt w Katedrze Zarządzania Akademii WSB, psycholog i międzynarodowy trener, odebrał nagrodę Science for Business miesięcznika Manager za praktyczne i efektywne łączenie nauki z biznesem.

czytaj więcej o Dr Mateusz Grzesiak z Akademii WSB z nagrodą Science for Business

Akademia WSB na obchodach 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego

W tym roku Uniwersytet Śląski obchodzi 50-lecie istnienia, działalności naukowej i dydaktycznej, a także pracy na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego. W obchodach biorą też udział przedstawiciele Akademii WSB.

czytaj więcej o Akademia WSB na obchodach 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego

NAUKOBUS - Wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Akademii WSB

Czy wiesz, że mózg składa się ze 100 miliardów komórek nerwowych, prędkość sygnału nerwowego może wynieść nawet 400 km/h, a każdego dnia nasze serce przepompowuje 9 tys. litrów krwi? Te i wiele innych ciekawostek dotyczących ludzkiego organizmu poznają uczestnicy Naukobusa, mobilnej wystawy z Centrum Nauki Kopernik, który w dniach 28-29 czerwca 2018 r, gościł będzie w Akademii WSB. 

czytaj więcej o NAUKOBUS - Wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Akademii WSB

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach partnerem Akademii WSB

Podpisanie umowy o współpracy z CKZiU Mysłowice

Porozumienie o współpracy podpisali prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych Akademii WSB oraz Wicedyrektor CKZiU w Mysłowicach mgr Tomasz Jeziorowski.

czytaj więcej o Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach partnerem Akademii WSB

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB zakończyli rok akademicki

Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB zakończyli rok akademicki 2017/2018. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 12 czerwca w Audytorium Maximum Akademii WSB, wręczono dyplomy oraz wyróżniono osoby najbardziej zaangażowane w działania na rzecz aktywizacji seniorów. 

czytaj więcej o Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB zakończyli rok akademicki

Akademia WSB - 6. miejsce w Polsce w rankingu Perspektyw 2018 (studia wyższe i programy MBA)

W najnowszym rankingu szkół wyższych – Perspektywy 2018 - Akademia WSB znalazla się na 6. miejscu w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku, Akademia WSB jest jedyną uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która zajęła tak wysoką pozycję w rankingu. W czołówce rankingu znalazły się m.in. studia inżynierskie na kierunkach Transport i Informatykastudia magisterskie na kierunku Fizjoterapia, a także studia MBA


czytaj więcej o Akademia WSB - 6. miejsce w Polsce w rankingu Perspektyw 2018 (studia wyższe i programy MBA)

Dr Marcin Lis ponownie wiceprezesem Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan

Nowy zarząd Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Podczas walnego zebrania członków Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan na kolejną kadencję Wiceprezesem Zarządu wybrany został dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem.

czytaj więcej o Dr Marcin Lis ponownie wiceprezesem Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan 

Nasi partnerzy