Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Urządzenia mobilne w szkole, czyli jak zastosować smartfony i tablety na zajęciach dydaktycznych

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych WSB zapraszają 30 września o godz. 15. 00   na pierwsze w tym roku szkolnym seminarium Akademii e-Nauczyciela nt. Urządzenia mobilne  w szkole,  czyli jak zastosować smartfony i tablety na zajęciach dydaktycznych.

Seminarium odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ul. Cieplaka 1c.

 

Smartfony i tablety, to dziś najpowszechniejsze na świecie urządzenie komputerowe z dostępem do Internetu. Mają duży potencjał edukacyjny, są powszechnie dostępne, energooszczędne, poręczne i coraz tańsze. Są urządzeniami, którymi z powodzeniem mogą posługiwać się osoby o niskich kompetencjach technicznych oraz o specjalnych potrzebach.  Są jednak technologiami na tyle młodymi, że nie znalazły jeszcze swojego stałego miejsca wśród wachlarza stosowanych przez nauczycieli środków dydaktycznych. Tymczasem pierwsze doświadczenia pokazują, że w prosty sposób można osiągnąć znakomite rezultaty.


Seminarium poprowadzi mgr Lechosław Hojnacki, metodyk mobilnej edukacji, który korzystając z bogatych doświadczeń nauczycieli ze szkół, z którymi współpracuje przedstawi:
•    skuteczne podejście technologiczne i metodyczne,
•    sposoby zintegrowania mobilnych technologii z warsztatem nauczyciela w różnych warunkach technicznych, finansowych i środowiskowych,
•    sposoby unikania błędów i niebezpieczeństw,
•    praktyczne przykłady dobrych praktyk,
•    przykłady mobilnych urządzeń zalecanych i tych, w które nie warto inwestować oraz przydatnych akcesoriów – o różnej dostępności finansowej, dla każdej kieszeni i do każdego zastosowania.

 

W trakcie seminarium postaramy się rozwiać wiele wątpliwości, uprzedzeń i obaw.
Zaprezentowane na seminarium praktyki, pomysły i rozwiązania możliwe są do wdrożenia w każdych warunkach, bez znaczących nakładów finansowych, przez nauczycieli wszystkich przedmiotów.

 

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne. Każdy z uczestników uzyska certyfikat uczestnictwa.
Serdecznie zapraszamy.

Wspólnie budujmy edukację na miarę XXI wieku!

 

 

Rejestracja
         
Program seminarium 30 września 2014 r.
        
15.00  - 15.30     Rejestracja uczestników
15.30  - 15.35     Powitanie uczestników – dr Danuta Morańska
15.35  - 15.45     Otwarcie Seminarium JM Rektor WSB w Dąbrowie Górniczej, prof. nadzw. Zdzisława Dacko-Pikiewicz,
15.45  - 16.00     Wystąpienia gości
16.00 -  17.30      „Urządzenia mobilne w szkole, czyli jak zastosować smartfony i tablety na zajęciach dydaktycznych” prowadzący: mgr inż. Lechosław Hojnacki – Superbelfer, Część I.
17.30 - 17.45       Przerwa na kawę
17.45 -  19.00     „Urządzenia mobilne w szkole, czyli jak zastosować smartfony i tablety na zajęciach dydaktycznych” prowadzący: mgr inż. Lechosław Hojnacki – Superbelfer, Część II.
 19.00  -              Podsumowanie i zakończenie spotkania    
 

Inicjatywę  patronatem objął Śląski Kurator Oświaty

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy