Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej za nami [WYNIKI] [FILM]

Po raz szósty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, uczący się na kierunku technik logistyk i technik spedytor, spotkali się w Dąbrowie Górniczej, by sprawdzić swoją branżową wiedzę.

Miejsce organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej nie było przypadkowe. Województwo śląskie to jeden z największych rynków magazynowych i spedycyjnych w Polsce. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę drogową i gęstości sieci kolejowej region jest ośrodkiem dystrybucyjnym o ponadregionalnej skali.

 

Organizatorem wydarzenia była Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, kształcąca wykwalifikowane kadry inżynierskie i menedżerskie dla branży logistycznej w oparciu o nowocześnie wyposażone laboratoria i ścisłą współpracę z wiodącymi firmami logistycznymi.

 

- Celem konkursu było pokazanie, jak wielki potencjał drzemie w stale rozwijającej się  branży TSL i jakie możliwości otwierają się przed młodymi ludźmi, którzy poszukują atrakcyjnych kierunków rozwoju zawodowego - mówi dr inż. Paweł Sobczak, wykładowca w Katedrze Logistyki i Transportu WSB.

 

W wydarzeniu co roku uczestniczy kilkuset uczniów z różnych rejonów kraju, m.in. ze Szczecina, Poznania, Radomska czy Krosna. -  Zachęcam uczniów, aby sprawdzili swoją wiedzę w ramach konkursu w WSB. W naszej branży stałe poszerzanie kompetencji i monitorowanie postępów jest bardzo ważne - mówi Krzysztof Klimczak, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Powiatowym Zespole Szkół nr 6 w Brzeszczach, pracujący również jako koordynator transportu drogowego i lotniczego.

 

Zwyciężczynią VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej została: Patrycja Klatka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie. Uczennicę do konkursu przygotowywała Pani Magdalena Gajda.


Laureatka otrzymała: Złoty Indeks WSB, miesięczny staż na lotnisku Katowice Airport - ufundowany przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze,  prenumeratę magazynu Top Logistyk oraz nagrody rzeczowe od FM Logistic i Raben. Klasa laureatki została również zaproszona przez GTL S.A. na wizytę studyjną.


 - Jestem szczęśliwa i zaskoczona, choć do testu przygotowywałam się pracowicie. W ubiegłorocznej edycji konkursu zajęłam siódme miejsce. Cieszę się, że będę studiowała w Dąbrowie Górniczej - mówiła po uroczystości wręczenia nagród Patrycja Klatka.


Z kolei II miejsce zajęła Maria Halicka z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu, którą do konkursu przygotowywał Pan Stanisław Hadyna. Firma DHL ufundowała dla laureatki staż, a dla całej klasy - wizytę studyjną. Pani Maria otrzymała także prenumeratę magazynu Top Logistyk i  nagrody rzeczowe od firm: FM Logistic i Raben.

 

Za zajęcie III miejsca Pan Mateusz Michalak z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie otrzymał praktyką w firmie Raben i wizytę studyjną dla całej klasy, a także prenumeratę magazynu branżowego i nagrody rzeczowe.


WYNIKI


Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:Minister Infrastruktury i Budownictwa
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej

Prezydent Dąbrowy Górniczej

Partnerzy Merytoryczni:


GTL
   
FM Logistic Raben

Patroni Medialni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy