Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

VI Targi Pracy i Praktyk Studenckich

Kilkudziesięciu pracodawców, kilkaset ofert pracy, praktyk i staży oraz ponad 600 odwiedzających. W czwartek 21 listopada br. po raz szósty w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyły się Targi Pracy i Praktyk Studenckich.

Dla studentów i osób poszukujących pracy była to znakomita okazja do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, pozostawienia swojego CV, czy zapoznania się z wymaganiami wobec przyszłych pracowników. – Uczelnia jest naszym partnerem od lat, ale podczas Targów Pracy nasze stoisko odwiedzają nie tylko studenci, czy absolwenci WSB. Przychodzą także mieszkańcy regionu. Pomagamy uczestnikom targów w redagowaniu dokumentów aplikacyjnych, rozmawiamy o możliwościach i ścieżkach rozwoju w naszej firmie, prezentujemy przykładowe oferty zatrudnienia – mówiła Anna Sypek, dyrektor ds. rozwoju w firmie DPM.

 

Wysoką frekwencję podczas Targów chwaliła Wioleta Kostka, przedstawicielka Akademii Zatrudnienia, wspólnego projektu firmy Nu-lab i Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych.  – Odwiedzający Targi interesują się przede wszystkim elastycznymi formami zatrudnienia, które umożliwiają godzenie pracy z obowiązkami takim jak studia, czy rodzina. To dobre rozwiązanie nie tylko dla młodych ludzi. Szukamy specjalistów, ale z naszych doświadczeń wynika, że często studenci lub absolwenci mając świeże spojrzenie na swoje zawodowe obowiązki, radzą sobie z nimi o wiele lepiej niż doświadczone osoby. Dlatego do składania dokumentów aplikacyjnych zachęcamy także studentów – mówi Wioleta Kostka.

 

VI Targi Pracy i Przedsiębiorczości odbyły się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy