Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej - WYNIKI

Blisko trzystu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z szesnastu województw zmierzyło się w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej. Wielki sprawdzian branżowej wiedzy przyszłych logistyków i spedytorów najlepiej napisał Robert Chlebek, reprezentujący Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych.

Do zdobywcy pierwszego miejsca powędrował Złoty Indeks Wyższej Szkoły Biznesu uprawniający do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku logistyka oraz zaproszenie na staż i wizytę studyjną w firmie Raben Logistics Polska Sp. z o.o.  Na laureatów drugiego i trzeciego miejsca czekają staże, a także wizyty studyjne dla całej klasy w Śląskim Centrum Logistki S.A. i Katowice Airport. 

 

Organizatorem VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 1 w Czeladzi. Uczelnia od początku swojej działalności czynnie angażuje się w inicjatywy, które mają na celu promocję kształcenia na kierunkach szczególnie ważnych dla rozwoju gospodarki. WSB kształci wykwalifikowane kadry inżynierskie i menedżerskie dla branży logistycznej w oparciu o nowocześnie wyposażone laboratoria oraz ścisłą współpracę z wiodącymi firmami logistycznymi w kraju. 

 

Województwo śląskie to wiodący rynek magazynowy i spedycyjny w Polsce. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę drogową i gęstości sieci kolejowej region stał się ośrodkiem dystrybucyjnym o ponadregionalnej skali.

 

- Już jesteście zwycięzcami! Wybieracie kierunek przyszłościowy, z perspektywami. Drzwi do kariery otwierają się przed Wami szeroko - podkreśliła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

 

Tegorocznymi partnerami merytoryczni wydarzenia były wiodące firmy z branży logistycznej:. Raben Logistics Polska, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze oraz Śląskie Centrum Logistyki, którzy ufundowali dla zwycięzców VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej  staże, oraz wizyty studyjne i nagrody rzeczowe.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Infrastruktury i Budownictwa oraz Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Związek Transport i Logistyka Polska.

 

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka objęła wydarzenie swym patronatem i ufundowała książki branżowe. Z kolei Magazyn Top Logistyk oraz Polska Gazeta Transportowa przekazała lauretaom roczną prenumeratę swoich wydawnictw.

 

Relacja filmowa z konkursu:

 

 

WYNIKI VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY LOGISTYCZNEJ

 

 

 

 /ag, asz 08.03.2017/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy