Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

WSB członkiem programu Inicjatywa Akademicka IBM

Od semestru letniego roku akademickiego 2014/2015 Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej bierze udział w innowacyjnym programie Inicjatywa Akademicka IBM. Program zapewnia studentom dostęp do najnowszych technologii, oprogramowania oraz materiałów szkoleniowych firmy IBM. Pierwszym pilotażowym projektem realizowanym pod patronatem Inicjatywy Akademickiej IBM będzie kurs „Podstawy technologii mainframe”.

Serwery klasy mainframe to komputery o dużej niezawodności, używane przez największe firmy na świecie do hostowania swoich krytycznych aplikacji. Dzięki inicjatywie akademickiej studenci uzyskają dostęp do autoryzowanych materiałów szkoleniowych, a także będą mieli możliwość pracować w wirtualnym laboratorium systemów klasy mainframe.

 

W kolejnych semestrach Uczelnia planuje rozwijać i wdrażać projekty i kursy pod patronatem inicjatywy. Warto podkreślić, że to nie pierwsza forma współpracy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z firmą IBM. W ubiegłych latach nasi studenci uczestniczyli w Wirtualnych Praktykach IBM – MC2.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy