Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Infrastruktura dla osób niepełnosprawnych

Kategoria: Infrastruktura

Będąc osobą niepełnosprawną możesz i powinieneś studiować. Zdobycie wyższego wykształcenia zwiększa Twoje szanse na znalezienie lepszej pracy na otwartym rynku pracy. Pamiętaj, że osobą wykształconym żyje się lepiej, dlatego też Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej poprzez swoje działania umożliwia studentom niepełnosprawnym korzystanie z pełnej oferty edukacyjnej oraz pełnych zasobów Uczelni.

 

Jesteśmy jedyną Uczelnią w regionie, która stworzyła zintegrowany system, którego celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym w studiowaniu. Bogata i ciekawa oferta edukacyjna oraz ciągłe doskonalenie procesu kształcenia w oparciu o potrzeby rynku pracy, powodują, że każdego roku w WSB rozpoczyna naukę liczna grupa studentów niepełnosprawnych. WSB jako jedna z nielicznych Uczelni podjęła działania zmierzające do poprawy sytuacji studentów niepełnosprawnych między innymi poprzez dostosowanie infrastruktury, a także poprzez zakup programów i urządzeń pomagających i umożliwiających naukę. W roku akademickim 2010/2011 nasza uczelnia przyznała 129 studentom niepełnosprawnym stypendia w wysokości 172,900zł.

 

Parking, windy, a także przestronne wnętrza sal audytoryjnych i wykładowych z pewnością pozwalają na dogodne poruszanie się po terenie Uczelni. WSB posiada w pełni nowoczesne sale audytoryjne, ćwiczeniowe, laboratoria komputerowe oraz multimedialne laboratoria językowe, które umożliwiają kształcenie w warunkach dostosowanych do norm europejskich. Na każdym piętrze znajdują się specjalnie przystosowane toalety. Uczelnia dysponuje klubem studenckim, księgarnią, siłownią, klubem fitness, a także nowoczesną biblioteką oraz czytelnią multimedialną. Ważnym atutem jest fakt, iż wszystkie wspomniane pomieszczenia usytuowane są w jednym gmachu, co gwarantuje bezproblemowe poruszanie się pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Studiowanie w WSB ułatwia również zintegrowany system informatyczny w ramach którego, każdy student dysponuje dostępem do indywidualnego konta uczelnianego. Takie konto studenckie pozwala studentowi za pomocą Internetu na sprawdzenie planu zajęć, terminów sesji zaliczeniowo-egzaminacyjnej czy konsultacji, uzyskać informację o ocenach i płatnościach, pozwala skontaktować się z opiekunem semestru czy wykładowcą, a także zamówić książki w bibliotece.

 

Dla osób z dysfunkcją wzroku WSB ma w swojej ofercie ponad 250 audiobooków z dziedzin tj. beletrystyka, kursy językowe oraz książki popularnonaukowe i poradnikowe.Powrót do: Start » Uczelnia » Galerie » Infrastruktura

 

Nasi partnerzy