Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

WSB członkiem Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd „Pro Silesia”

fot. BP Tomasz Żak / Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

fot. BP Tomasz Żak / Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Decyzją Zarządu z dnia 6 lipca 2017 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej została członkiem prestiżowego Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd "Pro Silesia".  Organizacja będzie reprezentować oraz promować interesy swoich członków w kraju i za granicą, działać na rzecz zrównoważonego rozwoju województwa śląskiego, zacieśniania współpracy między środowiskami, a także promowania regionu i jego uczelni.  Stowarzyszenie przejmuje również działania prowadzone dotychczas przez Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli.


Stowarzyszenie "Pro Silesia" powstało 22 marca 2017 r. z inicjatywy władz województwa śląskiego. Skupia ono podmioty z obszaru biznesu, samorządu i nauki, a jego celem jest podejmowanie działań na rzecz tworzenia sprawnego partnerstwa międzysektorowego i rozwoju międzynarodowej działalności. Prezesem organizacji jest prof. zw. dr. hab. Wiesław Banyś - honorowy przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008-2016. Funkcję Wiceprezesów pełnią: członek Zarządu Województwa Śląskiego Kazimierz Karolczak i prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. a na członków zarządu powołani zostali: Janusz Michałek - Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Tomasz Zjawiony- Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

 

 

/pkm, 14.07.2017 r./

 

/źródło: zdjęcia i materiały prasowe - Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy