Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

WSB współorganizatorem Cluster World Congress

W dniach 4-6 grudnia br. w Krynicy Zdroju odbyły się warsztaty klastrów zrzeszonych w ramach Cluster World z udziałem międzynarodowych ekspertów. Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej reprezentował Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich dr Marcin Lis. Warsztaty praktyczne dotyczyły w szczególności inwestycji kapitałowych, finansowania klastrów, w tym również z zakresu Venture Capital, jako skutecznej metody pozyskiwania funduszy.

Doświadczenia praktyków obejmowały również powołanie inicjatywy klastrowej (zakładanie klastrów, wybór korzystnej formy tj. spółka kapitałowa, fundacja lub stowarzyszenie), opracowanie i weryfikacja strategii klastra, opracowanie struktury organizacyjnej klastra, przeprowadzenie badania łańcucha wartości ze wskazaniem źródeł finansowania projektów, wsparcie przedsiębiorstw w zakresie aplikowania o środki na projekty klastrowe lub projekty innowacyjne, czy też analiza kompetencji kadry zarządzającej organizacją klastrową.

Cluster World Congress w Dąbrowie Górniczej

 

Spotkanie w Krynicy Zdroju było również okazją do przedstawienia Cluster World Congress.


Cluster World Congress będzie bezprecedensowym wydarzeniem na skalę światową. W dniu 25-26 marca 2015 r. w Dąbrowie Górniczej spotkają się przedstawiciele klastrów polskich i zagranicznych. Tematyką wydarzenia będzie szczególnie wymiana doświadczeń w odniesieniu do możliwości łączenia potencjału klastrów w celu ułatwienia rozwoju gospodarki lokalnej, krajowej i globalnej. Kongres skierowany jest do klastrów, menedżerów, przedstawicieli biznesu, administracji lokalnej i centralnej oraz środowiska naukowego. Udział w wydarzeniu wezmą przedstawiciele władz państwowych z poszczególnych krajów oraz najwybitniejsi eksperci w dziedzinie klasteringu. Celem Kongresu jest stworzenie międzynarodowej płaszczyzny komunikacyjnej, umożliwiającej dialog między biznesem a nauką przy wsparciu samorządów, a także dostarczenie uczestnikom wiedzy technicznej i praktycznej na temat klastrów oraz promowanie ich idei.

 

Większość warsztatów i wykładów praktycznych odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Wśród prowadzących zajęcia praktyczne będą między innymi:

 

 

  Christian Ketels
  Werner Pamminger
  Helmut Kergel
  Alberto Pezzi
  Ifor Ffowcs-Williams
  Enric Pedros
  Dr Robert P. Breault

 

 

Pozostali znamienici prelegenci:

  Cluster World Congress partnerem Miss Supranational

 

Spotkanie w Krynicy Zdroju było również okazją do promowania Cluster World Congress podczas  jubileuszowej 25  gali finałowej wyborów najpiękniejszej Miss Polski 2014 oraz finału międzynarodowego konkursu Miss Supranational z udziałem 71 kandydatek z całego świata. Transmisja w telewizji Polsat była kierowana do ponad 60 krajów świata.

 

Menedżer Klastra Executive MBA  - studia podyplomowe w WSB

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej prowadzi od października 2014r. unikatowe studia podyplomowe na kierunku Menedżer Klastra Executive MBA, które przygotowują do aktywnego współdziałania w klastrach różnego typu, zarówno na poziomie jednostki koordynującej, jak też uczestnika czy partnera zewnętrznego. Celem studiów jest profesjonalne przygotowanie menedżerów do zarządzania partnerstwami biznesowymi różnego typu, a przede wszystkim klastrami i sieciami współpracy. Absolwenci studiów posiadają kompetencje menedżera klastra do stałego i aktywnego udziału w procesie innowacyjnym. Studia przygotują menadżerów do rzeczowej analizy i selekcji najlepszych pomysłów członków organizacji, które zostaną następnie skonfrontowane z możliwościami rynku i ocenionego wcześniej pola innowacji.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy