Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wykładowcy WSB nominowani do prestiżowej nagrody "Popularyzator Nauki"

Rozstrzygnięto IX edycję konkursu "Popularyzator Nauki" organizowanego przez serwis Nauka w Polsce PAP i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Miło nam poinformować, że w gronie nominowanych ponad 70 popularyzatorów nauki znalazło się aż dwóch przedstawicieli Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej- dr Marcin Lis oraz dr Paweł Sobczak. Warto pokreślić, że jednocześnie byli to jedyni kandydaci spośród ponad 300 uczelni niepublicznych funkcjonujących w Polsce.

 

Celem konkursu, który po raz pierwszy odbył się w 2005 r., jest promowanie naukowców, osób spoza środowiska naukowego, zespołów naukowych, dziennikarzy i redakcji, wyróżniających się w popularyzacji nauki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Kandydatury oceniało jury pod przewodnictwem prezesa Polskiej Akademii Nauk prof. Michała Kleibera.

 

Laureatami tegorocznej edycji zostali m.in.:

  • Ks. prof. Michał Heller,
  • prof. Ryszard Tadeusiewicz,
  • Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego
  • oraz Polska Akademia Dzieci.

Nasi kandydaci

Sylwetka dr Marcina Lisa

Sylwetka dr inż.Pawła Sobczaka

 

W konkursie organizowanym od 2005 roku przez serwis Nauka w Polsce PAP i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) nagradzani są wyróżniający się w popularyzacji wiedzy: ludzie nauki, instytucje naukowe i pozanaukowe, a także osoby spoza środowiska naukowego, dziennikarze i redakcje.

 

Więcej o wynikach konkursu na portalu:

Naukawpolsce.pap.pl

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy