Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wyróżnienie dla Prof. Janusza Morbitzera

100 osób z całej Polski - a wśród nich naukowiec z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - w środę 21 czerwca 2017 r. zostało wyróznionych przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, które ogłosiło listę osób najbardziej zaangażowanych w krzewienie zdolności niezbędnych we współczesnym świecie. Jednym z uhonorowanych został prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Morbitzer.

Prezentacja listy 100 osób wyróżnionych za działalność na rzecz rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce nastąpiła podczas Konferencji "Umiejętności Cyfrowe.pl" zorganizowanej przez grupę nieformalną "Szerokie Porozumienie na rzecz umiejętności cyfrowych".

Prof. Janusz Morbitzer jest absolwentem informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przez 29 lat pracował na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie pełniąc funkcję kierownika utworzonej przez siebie Katedry Technologii i Mediów Edukacyjnych. Od 2014 r. jest zatrudniony w WSB na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Pedagogiki. Zajmuje się szeroko pojętą tematyką edukacji informatycznej i medialnej, ze szczególnym uwzględnieniem edukacyjnych zastosowań mikrokomputerów, Internetu i innych tzw. nowych mediów. Jest autorem ponad 250 publikacji, członkiem m.in. Rady ds. Informatyzacji Edukacji MEN, Rady Naukowej Fundacji "Edukacja na Nowo" oraz przewodniczącym Komisji Nauk Pedagogicznych krakowskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk.

 

/pkm, 22.06.2017)

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy