Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wyruszył Pociąg do Przedsiębiorczości {AKTUALIZACJA}

W dniu 15 września br. o godz. 6.15 z Dworca PKP w Katowicach wyruszył Pociąg do Przedsiebiorczości.  Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.  W podróży do Warszawy biorą udział, m.in. Mirosława Nykiel, Poseł na Sejm RP, Janusz Steinhoff, Przewodniczący Rady RIG w Katowicach, Tadeusz Donocik, Prezes  RIG w Katowicach, red. Kamil Durczok oraz grupa  młodych przedsiębiorców.

Inicjatorzy wydarzenia ok. godz. 10.30  planują dotrzeć do Sejmu RP, gdzie zainicjują publiczną debatę na temat przedsiebiorczości młodych. Wśród postulatów uczestników Pociagu do Przedsiębiorczości znalazła się, m.in. kwestia  unormowania stanu prawnego oraz wprowadzenie pojęcia Młodego Przedsiębiorcy w polskim ustawodawstwie.

 

AKTUALIZACJA:

 

godz. 10.30 Uczestnicy akcji Pociag do Przedsiębiorczości dotarli do Sejmu RP, gdzie wzięli udział w konferencji prasowej transmitowanej przez największe ogólnopolskie media.

 

godz. 12.00 Debata z udziałem Młodych Przedsiębiorców w Sali Kolumnowej Sejmu RP pt. "Młodzi przedsiębiorcy bez granic".

 

godz. 14.30  Audiencja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wręczenie Bronisławowi Komorowskiemu, Prezydentowi RP Manifestu Młodych.

 

Patronat merytoryczny nad inicjatywą objęły: Ministerstwo Gospodarki oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

 

Pociąg do Przedsiębiorczości to zapowiedź zbliżającego się IV Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbędzie się w dniach 22-25 września w Katowicach.

 

Z ramienia Uczelni w wydarzeniu uczestniczą: dr Marcin Lis, Prorektor WSB ds. Rozwoju, mgr Jacek Uroda, Dziekan WSB oraz mgr Dominik Penar, Dyrektor Biura Rektora WSB i współorganizator inicjatywy.

 

Więcej o Pociągu dla Przedsiębiorczości

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy