Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Umowa z Wojskowymi Zakładami Mechanicznymi podpisana

wzmW czwartek 11 lipca br. przedstawiciele Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wojskowych Zakładów Mechanicznych S.A. w Siemianowicach Śląskich podpisali umowę o współpracy. Tym samym strony zobowiązały się do opracowywania wspólnych przedsięwzięć naukowych, badawczych i rozwojowych, które mogą być finansowane zarówno z środków własnych parterów umowy, jak i środków zewnętrznych (budżet państwa, fundusze pomocowe itp.).

 

Współpraca przewiduje również organizację konferencji i seminariów naukowych oraz publikacje w wydawnictwach naukowych WSB.

 

WZM będzie także aktywnie uczestniczył w tworzeniu programu studiów i tworzeniu specjalności zgodnych z profilem działalności siemianowickich zakładów.

Studenci Wyższej Szkoły Biznesu będą mogli odbywać tu także swoje praktyki dyplomowe.

 

Wojskowe Zakłady Mechaniczne S.A. w Siemianowicach Śląskich to istniejące od 1952 r. przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją transporterów opancerzonych. Przedsiębiorstwo może poszczycić się nie tylko wieloletnią tradycją, ale i stale modernizowaną technologią produkcyjną. Sztandarowym produktem siemianowickich WZM są obecnie wozy bojowe – Rosomaki.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy