Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Zakończenie IV edycji projektu Kariera na Start

W piątek 26 września 2014 r. w siedzibie Dziennika Zachodniego odbyło się uroczyste zakończenie IV edycji projektu stażowego dla absolwentów Kariera na Start, którego organizatorem jest firma SMG/KRC Poland Human Resources. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej od początku aktywnie włącza się w projekt w charakterze partnera merytorycznego.

 

W imieniu Uczelni podczas uroczystości głos zabrał dr Rafał Rębilas, Prodziekan WSB. - Co roku chętnie uczestniczymy w programie Kariera na Start, obserwując jak absolwenci studiów odnoszą pierwsze sukcesy zawodowe. Jednocześnie zwracamy uwagę, na kluczową rolę upraktycznienia procesu kształcenia i na konieczność promowania aktywnych, przedsiebiorczych postaw wśród młodych ludzi już od pierwszego roku studiów. Studenci WSB są objęci innowacyjnycmi projektami "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" oraz "Wsparcie na starcie", które zapewniają im stały kontakt z pracodawacami w trakcie wizyt studyjnych czy spotkań z praktykami. Pracodawcy na stałe współpracujący z WSB uczestniczą w opiniowaniu programów kierunków i specjalizacji, a także w organizacji praktyk i staży. Zachęcamy partnerów projektu Kariera na Start do organizacji staży i praktyk nie tylko dla absolwentów uczelni wyższych. Nasze doświadczenia pokazują, że włączenie studentów w życie przedsiębiorstwa w ramach praktyk czy staży przynosi korzyściu obu stronom - mówił dr Rafał Rębilas.


Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na stronach


DziennikaZachodniego.


 

Do udziału w akcji "Kariera na start" zgłosiło się w tym roku ponad 1700 osób. Laureatów, czyli osób, które zdobyły staż w jednej z firm zarejestrowanych w programie, było kilkudziesięciu. Statystyka dowodzi, że co roku połowa laureatów dostaje pracę w miejscu stażu.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy