Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Zarządzanie projektami

Czas trwania: 2 semestryZamówienia Publiczne i Zarządzanie Projektem

Dni uczęszczania: soboty, niedziele co dwa tygodnie, w godzinach: 8:00-16:30

 

Atuty kierunku

 • najlepsze praktyki zarządzania projektami wszystkich branż
 • wiedza ze wszystkich najpopularniejszych podejść projektowych (PRINCE2, AGILE PM, PMBoK Guide, IMPA)
 • dwa akredytowane kursy PRINCE2 Foundation oraz Practitioner przygotowujące do certyfikacji
 • międzynarodowy certyfikat PRINCE2 na poziomie Foundation w cenie studiów (dodatkowo dla chętnych możliwość podejście do egzaminu Practitioner za dodatkową opłatą)
 • praktyczne warsztaty na przykładowych projektach
 • komputerowe warsztaty narzędziowe

Cel

Celem studiów podyplomowych jest kompleksowe przygotowanie do pracy w środowisku projektowym, zarówno do pełnienia roli kierownika projektu, jak i aktywnego członka zespołu projektowego. Studia podnoszą kompetencje potrzebne we wszystkich elementach przedsięwzięć: definiowania, planowania, kontroli, komunikacji i zamykania. Zakres studiów pozwala na zdobycie wiedzy prowadzące do swobodnego posługiwania się metodyką PRINCE2®. Wiedza ta jest uzupełniana najlepszymi praktykami PMBoK Guide, AGILE i IPMA.

 
Wykładowcy

Kadrę stanowią  praktycy, wysoko wyspecjalizowani w zakresie przygotowania, oceny efektywności, realizacji i monitorowania przebiegu projektów - akredytowani trenerzy najważniejszych metodyk projektowych. Konsultanci realizujący szkolenia z obszaru zarządzania jakością, zarządzania projektami, zarządzania zmianą, optymalizacji procesów, innowacyjności oraz  kompetencji społecznych, tj. komunikacja, coaching, czy motywowanie.

 

Certyfikowane zajęcia akredytowane:

Metodyka PRINCE2 stanowi doskonałą podstawę do realizacji wszelkich projektów w przedsiębiorstwach i organizacjach dowolnej wielkości i branży. Pozwala w zorganizowany sposób zaplanować projekt, zrealizować wszelkie zadania, zakończyć przedsięwzięcie i ocenić jego efektywność.

Jednocześnie metodyka ta stanowi uniwersalną platformę współpracy wszystkich osób zaangażowanych w realizację przedsięwzięć. Kładzie podwaliny umożliwiające efektywne komunikowanie się i skuteczną wymianę informacji we wszystkich etapach projektu a także w fazie jego przygotowywania.

 

PRINCE2 skupia się na uzasadnieniu biznesowym dla projektu, zapewnia żeby projekt, którego sens i opłacalność realizacji jest wątpliwa, nie był w ogóle podejmowany. Jednocześnie metodyka dostarcza sprawdzony model procesów zarządzania projektem, którego stosowanie łącznie z jasno określoną strukturą organizacyjną zapewnia spójną kontrolę nad wszystkimi jego aspektami.

Zajęcia realizowane w ramach studiów podyplomowych są tak skonstruowane, by studenci mogli spróbować wprost zastosować wykładnię metodyki w środowisku projektów, których są uczestnikami.


 

Program studiów

 1. Wprowadzenie do zarządzania projektami. Metodyki i standardy project management.
 2. Zarządzanie zespołem projektowym i komunikacja w projekcie
 3. Metodyka PRINCE2 Foundation (kurs akredytowany przygotowujący do certyfikacji na poziomie Foundation wraz z egzaminem)
 4. Warsztaty PRINCE2 Practitioner (kurs akredytowany przygotowujący do certyfikacji na poziomie Practitioner)
 5. Zarządzanie ryzykiem w projekcie i sterowanie zmianami
 6. Zarządzanie jakością w projekcie
 7. Harmonogramowanie prac projektowych
 8. Informatyczne narzędzia wspomagające zarządzanie projektami
 9. Budżetowanie projektów i kontrola kosztów
 10. Zarządzanie portfelem projektów
 11. Konsultacje

Organizator studiów zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie studiów.

 

Więcej na stronie WWW

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Studia podyplomowe w Cieszynie » Studia z zakresu zarządzania

 

Nasi partnerzy