Zmniejsz czcionkę
Zmień kontrast
Przywróć ustawienia

10.05.2024

Wizyta studyjna studentów Akademii WSB w firmie LAKMA Strefa: Budowanie mostów między teorią a praktyką

Wizyta studyjna studentów z różnych kierunków w przedsiębiorstwach przemysłowych to nie tylko okazja do zobaczenia, jak wygląda praca w branży, ale również szansa na nawiązanie współpracy między światem akademickim a biznesem. Taka właśnie okazja spotkała studentów Akademii WSB w Cieszynie podczas ich wizyty u renomowanego producenta chemii gospodarczej i budowlanej - LAKMA Strefa.

W dniu 10 maja 2024 roku grupa studentów reprezentujących kierunki studia menedżerskie, zarządzania oraz zarządzania i inżynierii produkcji, pod opieką dr Jarosława Legięcia, miała wyjątkową możliwość zapoznania się z działalnością firmy LAKMA Strefa. To wydarzenie było nie tylko szansą na zobaczenie nowoczesnych linii produkcyjnych czy laboratoriów, ale również spotkanie z kluczowymi osobami w strukturze firmy.

Spotkanie z prezesem i menedżerką HR

Podczas wizyty studenci mieli zaszczyt spotkać się z Maciejem Paluchem, Prezesem Zarządu LAKMA Strefa oraz Sylwią Grzebień, Managerem ds. HR i Płac. To spotkanie pozwoliło studentom na bliższe poznanie zarówno strategicznej wizji firmy, jak i praktycznych aspektów zarządzania personelem.

Zagłębienie się w historię i procesy firmy

W trakcie wizyty studenci mieli możliwość zgłębienia historii firmy LAKMA Strefa oraz procesów produkcyjnych. Zwiedzając nowoczesne linie produkcyjne i magazyny wysokiego składowania, mogli zobaczyć, jak teoria przechodzi w praktykę, a idee innowacyjne stają się rzeczywistością biznesową.

Podpisanie porozumienia o współpracy

Jednym z kluczowych momentów wizyty było złożenie podpisów pod umową o współpracy pomiędzy Akademią WSB a firmą LAKMA Strefa. Swoje podpis pod dokumentem złożyli Maciej Paluch – Prezes Zarządu oraz dr Edyta Nowak-Żółty – Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB.

Dzięki  porozumieniu studenci naszej uczelni będą mieli dostęp do praktyk studenckich oraz wizyt studyjnych w firmie, co pozwoli im lepiej zrozumieć realia biznesu i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Z kolei pracownicy LAKMA Strefa będą mogli korzystać z preferencyjnych warunków uczestnictwa w studiach podyplomowych, szkoleniach i kursach organizowanych przez Akademię WSB.

Budowanie mostów między teorią a praktyką

Wizyta studyjna studentów Akademii WSB w firmie LAKMA Strefa nie tylko pozwoliła na zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia, ale również otworzyła drzwi do dalszej współpracy między uczelnią a biznesem. Jest to doskonały przykład na to, jak współpraca między sektorem edukacyjnym a przemysłowym może przynosić korzyści obu stronom i przyczyniać się do lepszego przygotowania studentów do wyzwań zawodowych, jakie czekają na nich po ukończeniu studiów.