19. Festiwal Nauki

dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB - Rektor Akademii WSB

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do uczestnictwa w 19. już Festiwalu Nauki. Świat wokół nas zmienia się praktycznie na naszych oczach. Cyfryzacja, wirtualna rzeczywistość, sztuczna inteligencja, nowinki technologiczne to już nasza codzienność, a nie „technologia jutra”. Nic zatem dziwnego, że m.in. tym zagadnieniom będzie poświęcony Festiwal. Ale nie tylko, bo niezależnie od rozwoju cywilizacyjnego, najważniejszym zawsze powinien pozostać człowiek. Stąd pośród proponowanych przez nas tematów nie mogło zabraknąć tych związanych z rozwojem osobistym oraz dbałością o ekologię i otaczający nas świat. Zrównoważony rozwój oraz kobiety-liderki to kolejne z tematów, jakie będziemy chcieli poruszyć w ramach tegorocznego spotkania z zaproszonymi panelistami, ekspertami, przedstawicielami świata nauki, sztuki i kultury. Bo taki właśnie jest nasz Festiwal – inspirujący, różnorodny, wypełniony aktualnymi tematami badawczymi, społecznymi i kulturalnymi.

Akademia WSB to istotny ośrodek kulturotwórczy w regionie, a organizowany przez nas Festiwal Nauki udowadnia, że na naukę zawsze jest dobry czas! Program został przygotowany w taki sposób, aby pozwalał na obcowanie z nią wszystkim uczestnikom, bez względu na wiek. Poprzez przystępną formę aktywności festiwalowych i zrozumiałe prezentowanie często niełatwej tematyki pokazujemy, że nauka może być fascynująca i inspirująca. Ponad 200 tysięcy uczestników w poprzednich edycjach tylko potwierdza, że wypracowany przez te prawie już 20 lat model, to sprawdzona recepta na przybliżenie i popularyzację nauki, w przeróżnych jej obliczach.

Zapraszam serdecznie!

Marcin Bazylak - Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza

Szanowni Państwo,

Festiwal Nauki już od niemal dwóch dekad gości w Dąbrowie Górniczej. Rokrocznie przyciąga rzesze zainteresowanych naukowymi nowinkami, szukających inspiracji czy pragnących odkryć trendy dominujące w różnorodnych dziedzinach. Festiwalowe wykłady, dyskusje czy warsztaty na przestrzeni lat zgromadziły uczestników liczonych w tysiącach. To osoby w różnym wieku, m.in. uczniowie, studenci, aktywni zawodowo czy seniorzy. Wszystkich jednak łączy chęć zdobycia wiedzy i osobistego rozwoju, a Festiwal Nauki jest wydarzeniem, które to umożliwia. Cieszę się, że w organizację imprezy, która na dobre zadomowiła się w mieście, swój wkład - jako współorganizatorzy czy partnerzy – ma samorząd i dąbrowskie instytucje.

Festiwal Nauki to zawsze wydarzenie „na czasie”. W bogatym programie, z szerokim wachlarzem zagadnień i tematów, znajdziemy to, co aktualnie najbardziej nas intryguje, trapi czy inspiruje. Tym razem nie zabraknie wykładów i rozmów m.in. o współczesnych wyzwaniach, roli kobiet w życiu publicznym, zmianach klimatycznych i sposobach reagowania na nie, transformacji cyfrowej i postępie technologicznym.

Na koniec nie pozostaje nic innego, jak pogratulować Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej dobrego pomysłu, konsekwencji i skuteczności w jego realizacji, a wszystkich mieszkańców zaprosić na to wartościowe i interesujące wydarzenie.

Akceptuj Więcej informacji