23 marca 2015

Artykuły

Współczesna piłka nożna jako jeden z fenomenów przełomu wieków - Antoni Piechniczek

Godz. 10.00-11.00

Miejsce: Audytorium Maximum WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl


 

Współczesna piłka nożna jako jeden z fenomenów przełomu wieków

Czy dla przeciętnego obywatela wyrażenie „piłka nożna” ogranicza się jedynie do oglądania meczu wieczorem? A może przeglądamy portale sportowe i kolumny w gazetach w poszukiwaniu dokonań sportowców, informacji o ich sukcesach, porażkach…, o ich życiu prywatnym.  Piłka nożna jest dziedziną sportu, która nie tylko stała się bliska milionom ludzi, lecz dziś stanowi jeden z elementów życia zbiorowego obywateli. Podczas wykładu słuchacze będą mogli zapoznać się z ujęciem socjologicznym, naukowym, biznesowym, a i również antropologicznym tegoż sportu.

czytaj więcej o Współczesna piłka nożna jako jeden z fenomenów przełomu wieków - Antoni Piechniczek

Zwyczaje i tradycje w kulturze arabsko – islamskiej - Prof. nadzw. dr hab. Adrian Siadkowski

Godz. 11.000 – 12.00

Miejsce: Audytorium Maximum, WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl

 

Islam daje różnym ludom poczucie przynależności do jednej wspólnoty, wyzwala także silne poczucie tożsamości religijnej niezależnie od stanu, położenia oraz miejsca przebywania. Wydaje się, że islam posiada moc, która jest w stanie definiować i zapewniać kontinuum społecznego konstruktu świata w obrębie którego żyją i nadają znaczenie najprostszym sprawom życia codziennego określone grupy ludzi różnych narodowości pochodzenia etnicznego. Skąd bierze się zatem tak silne przywiązanie muzułmanów do swojej religii? Tak silne, że często wystarczy kilka kadrów z jakiegoś filmu, aby rozpoznać, że kraj w którym był kręcony jest muzułmański: strój, minaret, pismo arabskie... Piętno odciskane przez islam widoczne jest szczególnie w kulturze Arabów, historycznie  związanych z tą religią. W ramach warsztatów podejmiemy próbę opisu zwyczajów i tradycji  identyfikujących tożsamość arabsko – islamską.

czytaj więcej o Zwyczaje i tradycje w kulturze arabsko – islamskiej - Prof. nadzw. dr hab. Adrian Siadkowski

Książka na receptę - Agnieszka Lewandowska

Godz. 12.00-13.00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

Zapisy: 32 262 49 14; dziecieca@biblioteka-dg.pl

 

Książka na receptę

Moda na "therapy reading" przyszła prawdopodobnie z krajów anglosaksońskich. W Londynie, Alain de Botton, autor książki "Jak Marcel Proust może zmienić twoje życie" prowadzi nawet własną szkołę. Tam seans trwa ok. 40 minut i kosztuje około 70 funtów)

Warsztat to zajęcia biblioterapeutyczne, które bazują na profilaktycznej funkcji książki. Na potrzeby warsztatów zostaną przygotowane odpowiednio dobrane fragmenty książek, z którymi praca  pomoże w rozwiązaniu wielu problemów osobistych uczestników i poprawi ich nastrój.

 

Uczestnicy: dorośli bądź dzieci (grupy zorganizowane)

Ilość uczestników: max 12 osób

czytaj więcej o Książka na receptę - Agnieszka Lewandowska

Naturalny lider czy despota? O stylach kierowania zespołem - Adam Suliga

Godz. 12.00-13.30

Miejsce: sala 122, WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl


 

Naturalny lider czy despota? O stylach kierowania zespołem

Aby przedsiębiorstwo mogło sprawnie funkcjonować, musi mieć skutecznych kierowników. Znając style kierowania można stać się liderem, który prowadzi swoich współpracowników zawsze tylko do zwycięstwa. Konieczna jest jednak ciągła aktualizacja wiedzy oraz sprawność w podejmowaniu decyzji. Muszą mieć one charakter zaplanowany i adekwatny do bieżącej sytuacji.

czytaj więcej o Naturalny lider czy despota? O stylach kierowania zespołem - Adam Suliga

Mogę wszystko - czyli praca z ograniczającymi nas przekonaniami (Poskramianie Gremlina) - warsztat - Magdalena Masłowska

Godz. 14.00 – 16.00

Miejsce: sala 227

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl

 

Mogę wszystko - czyli praca z ograniczającymi nas przekonaniami (Poskramianie Gremlina) - warsztat

Aby wyzbyć się swoich problemów często opowiadamy swoje historie. Ale kiedy słowa to za mało, przydatna robi się właśnie na przykład glina. Pozwala tworzyć obrazy, rzeczy, symbole, tak aby wyrazić nas i opowiedzieć naszą historię. Podczas warsztatu uczestnicy nauczą się nazywać swoje mocne strony, pożegnają raz na zawsze swoje ograniczające przekonania. Zaczną wizualizować swoje cele i skutecznie je realizować. Zamienią marzenia w rzeczywistość. W połączeniu z artystycznym lepieniem w glinie odbędą podróż w głąb siebie.

czytaj więcej o Mogę wszystko - czyli praca z ograniczającymi nas przekonaniami (Poskramianie Gremlina) - warsztat - Magdalena Masłowska

Pomiędzy wizerunkiem a zwierciadłem – warsztat adresowany do kobiet w każdym wieku… - dr Daniela Dzienniak – Pulina

Godz. 17.00 – 18.30

Miejsce: WSB, sala 227

Zapisy:32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl


Pomiędzy wizerunkiem a zwierciadłem – warsztat adresowany do kobiet w każdym wieku…

Podczas trwania warsztatu będziemy próbować zobaczyć czy to, co myślimy o sobie odpowiada temu, co widzą inni.  Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czym jest wizerunek i jak wizerunek ma się do zwierciadła - czyli tego, co widzą ludzie, a co my same widzimy patrząc w lustro. Będziemy mówić o tym, co jest podstawą wizerunku – jak wywoływać uśmiech na naszych twarzach. Będziemy też zastawiać się, co powoduje, że często źle się czujemy same ze sobą - jak to zmienić. Spróbujemy obalić kilka mitów na temat tego, kim powinna być kobieta, matka, żona, partnerka…  i co utrzymuje te mity jako prawdziwe i wiążące….

czytaj więcej o Pomiędzy wizerunkiem a zwierciadłem – warsztat adresowany do kobiet w każdym wieku… - dr Daniela Dzienniak – Pulina 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji