Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

6 korzyści z posiadania wyższego wykształcenia

Czym kierowałeś się przy wyborze kierunku studiów? Jakie są Twoje cele zawodowe? Warto mieć plany na przyszłość i wiedzieć, co chcesz osiągnąć. Ukończenie studiów wiąże się z prestiżem. Może także wpływać na poziom zarobków i szanse na rynku pracy. Dyplom nie zastąpi jednak pracowitości, potrzeby rozwoju i pasji

Niezależnie od wybranej formy kształcenia, dobrze jest nieustannie się doskonalić. Korzyści, jakie osiąga się dzięki studiowaniu i podnoszeniu kwalifikacji, to np.

   

Wiedza, rozwój intelektualny i przygotowanie do pracy

Choć w drodze do osiągnięć zawodowych liczy się praktyka, nie można zaniedbywać teorii. Warto potraktować studia jak wyzwanie intelektualne i maksymalnie wykorzystać czas spędzony w bibliotekach, na lektoratach itd. Wiedza fachowa stanowi podstawę przygotowania zawodowego i jest niezbędna w pracy.


Perspektywy zawodowe

Absolwenci kierunków, takich jak informatyka czy filologia obca, nie narzekają na brak ciekawych ofert pracy. W wielu przypadkach posiadanie wyższego wykształcenia i dyplomu z danej specjalizacji jest wymogiem podczas rekrutacji.


Zarobki

Dyplom ukończenia studiów stanowi jeden z czynników decydujących o wysokości wynagrodzenia. W 2017 r. przeciętne zarobki specjalisty bez wyższego wykształcenia wynosiły 3700 zł brutto. Fachowiec posiadający dyplom zarabiał przeciętnie 7900 zł brutto. Tak wynika z danych serwisu zarobki.pracuj.pl. Podane kwoty odnoszą się do województwa mazowieckiego.


Prestiż

Obszerna wiedza, wykształcenie, atrakcyjne perspektywy zawodowe, rozwój osobisty i poszerzanie horyzontów, zarobki – wszystko to decyduje o pozycji w społeczeństwie.


Wyższa samoocena

Dzięki wysokiej pozycji społecznej i świadomości, że jest się dobrym fachowcem, można budować zdrowe poczucie własnej wartości.


Znajomości i przyjaźnie

Studia to doskonała okazja do zawierania znajomości. Czas spędzony w murach uczelni sprzyja budowaniu relacji zarówno zawodowych, jak i prywatnych – oba rodzaje są istotne i potrzebne.

 

Tekst powstał we współpracy z pracuj.pl 

Powrót do: Start » Akademickie Biuro Karier | Oferty pracy | Oferty praktyk | Porady » Aktualności

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl