Informacje
Akademia Trenerów Biznesu
Partner studiów: Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Rozwiń Skrzydła
Rekomendacja absolwenta:
„Studia oferują kompleksowe szkolenie w zawodzie trenera. Program obejmuje wiele godzin ćwiczeń, które pozwalają na prawdziwe zrozumienie swojej roli, motywacji i możliwości rozwoju jako trenera. W moim przekonaniu jest to podstawa do podjęcia efektywnej pracy z procesem grupowym, co umożliwia wykonywanie tego zawodu. Wszystko to pod okiem wspaniałych, ciekawych, doświadczonych i pełnych pasji ludzi. Dla mnie był to ważny i pasjonujący rok. Nie tylko w zakresie nabycia nowych umiejętności warsztatowych, ale przede wszystkim ze względu na intensywny rozwój osobisty"
Jarosław Olczyk
Szef Regionu Małopolskiego i Śląskiego
Kludi Armmaturen Sp. z o.o
Różne są podejścia do prowadzenia szkoleń. Dotyczy to również szkoleń trenerskich. Można o prowadzeniu szkoleń słuchać, rozmawiać, można pokazywać można też od razu zacząć prowadzić elementy szkolenia ucząc się na własnym doświadczeniu. Praktykowanie, doświadczanie grupy, informacja zwrotna, korzystanie z wiedzy prowadzących pozwalają najszybciej i najpełniej rozwijać kompetencje trenerskie. Ułatwiają one zrozumienie i uporządkowanie wielu poziomów pracy trenera z grupą, odpowiedzenie sobie na pytanie czym się rożni jakość od jakoś.
Akademia Trenerów Biznesu WSB to program praktyczny prowadzony przez praktyków. To cykl stworzony w oparciu o doświadczenia z różnych szkół trenerskich, różne style prowadzenia szkoleń, informacje zwrotne uczestników szkoleń dla prowadzących i wnioski z nich płynące. Wiemy co jest potrzebne by szkolenie było dobre. Przekazujemy to w trakcie zajęć. Zapraszamy do udziału w doświadczaniu trenerstwa.
Cele:
Nabycie wiedzy pozwalającej na projektowanie i prowadzenie warsztatów kompetencji biznesowych.
Rozwijanie umiejętności projektowania i prowadzenia warsztatów kompetencji biznesowych.
Budowanie postaw sprzyjających skutecznemu, etycznemu prowadzeniu warsztatów biznesowych i znalezieniu własnego stylu trenerskiego oraz miejsca na rynku szkoleń.
Korzyści z uczestnictwa w projekcie :
- Swoboda i jasność w zakresie projektowania szkoleń dostosowanych do potrzeb uczestników.
- Efektywne działanie na Sali szkoleniowej, w tym w sytuacjach trudnych.
- Łatwiejsze dokonywanie wyborów w oparciu o świadomość własnych mocnych stron w zawodzie trenera.
Profil uczestnika :
Osoby rozpoczynające pracę w zawodzie trenera i posiadające niewielką praktykę w pracy warsztatowej z grupami, osoby prowadzące szkolenia jako działalność dodatkową, chcące rozwijać się w kierunku prowadzenia różnych aktywności związanych z prowadzeniem grup: trenerzy wewnętrzni w firmach, trenerzy freelancerzy, trenerzy biznesu trenerzy rozwoju osobistego, pracownicy dydaktyczni uczelni, pracownicy dydaktyczni uczelni, szkół, organizacji pozarządowych, osoby pracujące z grupami terapeutycznymi.
Informacja o trenerach:
Bartosz Płazak Trener warsztatów, ekonomista, bankowiec. |
Agnieszka Brongiel Trener warsztatów, ekonomista |
Elżbieta Zawodniak Trener, coach, superwizor
|
Posiada 17 lat praktyki w pracy w instytucjach finansowych - bankach i biurach maklerskich, specjalista ds. marketingu i trener wewnętrzny. Posiada rekomendację trenerską I stopnia – Trener warsztatu, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Realizuje warsztaty w projektach unijnych otwartych i zamkniętych (pracownicy i kadra firm produkcyjnych, handlowych, kadra zarządzająca banków, trenerzy, osoby z wolnego naboru, studenci, osoby bezrobotne). Pomysłodawca i trener projektu Lider na Fali, V-ce Prezes Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Rozwiń skrzydła organizującego warsztaty rozwojowe dla trenerów. |
Trener warsztatu umiejętności psychospołecznych. Ukończyła Polską Szkoła Coachingu Metrum, specjalizuje się w pracy z oporem, psychodramie, superwizji; koordynatorka Śląskiego Klubu Trenera Matrik. W trakcie procesu uzyskiwania rekomendacji Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada ponad 12 lat doświadczenia zarówno jako autor programów i warsztatów, konsultant merytoryczny, trener i superwizor warsztatów. |
Jest licencjonowanym superwizorem treningu interpersonalnego i umiejętności psychospołecznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, trenerem oraz coachem. Od pięciu lat superwizuje warsztaty prowadzone przez trenerów ubiegających się o rekomendacje PTP. Prowadzi zajęcia z autoprezentacji i kształtowania wizerunku, konstruowania warsztatów, rozumienia procesu grupowego, budowania zespołu, komunikacji asertywnej, twórczego rozwiązywania problemów, umiejętności relaksacyjnych oraz wypalenia zawodowego. |
Informacja o zajęciach:
Moduły wchodzące w skład programu Akademia Trenerów Biznesu WSB prowadzone są w 100% metodami warsztatowymi – w interakcji prowadzących z uczestnikami. Trenerzy są praktykami biznesu jednocześnie prowadzącymi szkolenia lub specjalistami posiadającymi przygotowanie trenerskie. Warsztaty są przygotowane w podejściu kompetencyjnym – pracujemy w obszarach wiedzy, umiejętności i postaw. Czas pracy warsztatowej przypada w ok. 70% na doświadczanie, w 20% na emocje, w 10 % na wiedzę twardą. Pracujemy w oparciu o cykl Kolba z uwzględnieniem procesu grupowego. Większość zajęć ma charakter treningowy. Przewidywana wielkość maksymalna grup to 16 osób. Zajęcia będą prowadzone przez trenerów pojedynczo lub w parach trenerskich.
I Proces grupowy w pracy trenera
- Trening interpersonalny (termin treningu wyjazdowego: 23-26.10.2014r.)
- Omówienie przebiegu treningu i analiza zjawisk procesu grupowego
II Zawód trenera na polskim rynku szkoleniowym
- Zawód trenera w Polsce
III Proces szkoleniowy – Badanie potrzeb szkoleniowych
- Badanie potrzeb szkoleniowych
IV Proces Szkoleniowy – Projektowanie szkoleń
- Projektowanie szkoleń
IV Proces szkoleniowy -Prowadzenie szkoleń
- Narzędzia pracy trenera I Komunikacja trenera
- Narzędzia pracy trenera II. Metody i narzędzia prowadzenia szkoleń
- Narzędzia pracy trenera III Projektowanie własnych narzędzi szkoleniowych
- Narzędzia pracy trenera IV Warsztat pracy z oporem i radzenia sobie w sytuacjach trudnych
V Proces szkoleniowy - Ewaluacja szkoleń
- Narzędzia ewaluacji szkoleń
VI Ja trener
- Warsztat rozwoju i planowania przyszłej pracy trenera na rynku szkoleniowym
VII Doskonalenie umiejętności prowadzenia autorskich szkoleń – warsztat zaliczeniowy
- Prowadzenie szkoleń trening umiejętności warsztat superwizyjny
- Seminarium dyplomowe
Praca końcowa – szczegółowo opisany autorski scenariusz zajęć.
Liczba godzin: 220
Bonifikaty - sprawdź, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna! |
||||||
4500 3660 |
4500 4200 |
4500 4200 |
4500 4200 |
4500 4290 |
4500 4080 |
4500 4080 |
Wysokoć opłaty za studia dla absolwentów WSB (Bonifikata 20%) | Wysokoć opłaty z studia dla grupy pracowników z jedniej firmy (czesne dla 1 pracownika)* | Wysokoć opłaty za studia po zniżce rodzinnej ostatnia rata (300zł)* | Wysokoć opłaty za studia po bonifikacie terminowej do 15 lipca 300zł** | Wysokoć opłaty za studia po bonifikacie urodzinowej 5% | Wysokoć opłaty za studia po bonifikacie dla nauczycieli, którzy podejmujš naukę na studiach innych niż pedagogiczne 10% | Wysokoć opłaty za studia po bonifikacie dla pracowników służb mundurowych 10% |
Informacja:
Czas trwania: 2 semestry
Opłata: 4500 zł/rok (czesne płatne w 8 ratach. W dniu zapisu: 300zł,3x700zł, 3x600zł, 1x300zł)
Data rozpoczęcia: październik
Dni zajęć: sobota, niedziela co dwa tygodnie w godz. 8:00-14:35
Zajęcia w: WSB Dąbrowa Górnicza, WSB Cieszyn , WSB Żywiec
Opinie słuchaczy:
Studia podyplomowe Akademia Trenerów Biznesu (dawniej Akademia Trenerów Grupowych) w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej były dla mnie ogromnym kamieniem milowym na drodze mojego rozwoju zarówno zawodowego jak i osobistego.
Po ukończonych kursach trenerskich postanowiłem, pogłębić i ugruntować swoją wiedzę pod okiem takich trenerów jak Sabina, Sylwia czy Bartek. To dzięki tym osobom i studiom podyplomowym ATG zaistniało w moim życiu wiele pozytywnych zmian. Zarażony chęcią dzielenia się wiedzą i zaopatrzony w „narzędzia” i techniki treningu grupowego mogę prowadzić zajęcia w sposób atrakcyjny i skutecznie przekazywać wiedzę oraz doskonalić siebie i innych w zarządzaniu, byciu liderem i skutecznym budowaniu i kierowaniu zespołami.
Na jednych z rekolekcji usłyszałem, że dzielenie się wiedzą i uczenie innych to jedna z największych i jedna z trudniejszych form jałmużny, jaką możemy dać drugiemu człowiekowi. Podyplomówka ATG to bardzo dobra inwestycja w swoją przyszłość, a jednocześnie miejsce, gdzie można spotkać bardzo ciekawych ludzi, z którymi po zakończeniu nauki, wiele można zdziałać, współpracując bądź wspierając się wzajemnie.
Reaktywowanie i organizowanie Klubu Trenerów Zarządzania MATRIK na Śląsku wraz z Andrzejem Miką (też absolwentem), integracja środowiska trenerskiego oraz możliwość dalszego rozwoju przez uczestnictwo w Forum Coachingu czy szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Absolwentów WSB, daje możliwość ciągłego podnoszenia kompetencji, budowania własnej marki zawodowej i zjednywania sobie przyjaciół zarażonych dzieleniem się wiedzą i jej zdobywaniem. Dzięki tym studiom podyplomowym, stworzyliśmy z przyjaciółmi poznanymi na WSB jedno z prężniejszych w Polsce zintegrowanych środowisk trenersko – coachingowych, które ciągle się rozwija. Aby „rozwijaków” było więcej, zachęcam do sięgnięcia po ofertę WSB, w której spośród licznych podyplomówek, ja proponuję te dotyczące wspierania rozwoju innych, szczególnie Akademię Trenerów Biznesu.
Andrzej Sączek
coach, trener, szkoleniowiec
Kierownik Zespołu Szkoleń w KW S.A. KWK „Jankowice”
Koordynator Śląskiego Klubu Trenerów Zarządzania MATRIK, V-ce prezes Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK.
Powrót do: Start » Studia podyplomowe » Kierunki studiów podyplomowych » studia z zakresu coachingu