Aktualności

Artykuły

Projekt „Wiedza bez barier” dla Polaków na Litwie, Łotwie i w Czechach rusza 1 grudnia 2016

Spotkanie na WSB 20.09.2016 r..jpg

            W związku z rozpoczynającym się projektem międzynarodowym „Wiedza bez barier - innowacyjne metody nauczania osób dorosłych"/ Erasmus +, w którym Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczy jako lider, w siedzibie Uczelni odbyło się w dniu 20 września 2016 r. spotkanie zespołu projektowego. 

czytaj więcej o Projekt „Wiedza bez barier” dla Polaków na Litwie, Łotwie i w Czechach rusza 1 grudnia 2016

Wiedza bez barier - innowacyjne metody nauczania osób dorosłych - umowa partnerska z Polskim Związkiem Kulturalno-Oświatowym

W dniu 6 grudnia 2016 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej gościli działacze Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego: Pan Jan Ryłko, Prezes Zarządu Stowarzyszenia, Pan Leszek Richter, Członek Zarządu PZKO oraz Prezes Stowarzyszenia PZKO, Pani Magdalena Ćmiel, koordynator współpracy z Uczelnią, Pani Czesława Rudnik, Redaktor Miesięcznika PZKO „Zwrot”

czytaj więcej o Wiedza bez barier - innowacyjne metody nauczania osób dorosłych - umowa partnerska z Polskim Związkiem Kulturalno-Oświatowym

I Międzynarodowe Spotkanie Partnerów w Dąbrowie Górniczej - tworzymy kursy e-learningowe

W siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w dniach 23-24.02.2017 r. odbyło się I Międzynarodowe Spotkanie Partnerów, którego zasadniczą częścią było szkolenie dla członków zespołów projektowych z Polski, Czech, Łotwy i Litwy w zakresie kształcenia zdalnego w społeczeństwie informacyjnym,  prowadzone przez Mentora WSB dr Danutę Morańską (dyrektor Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych i technika mgr inż. Krzysztofa Orzechowskiego (specjalista ds. nauczania metodyki online).

czytaj więcej o I Międzynarodowe Spotkanie Partnerów w Dąbrowie Górniczej - tworzymy kursy e-learningowe

Rola platformy edukacyjnej w kształceniu osób dorosłych - w dyskusja partnerów w Czeskim Cieszynie

PZKO 24.03.2017 (2).JPG

W siedzibie PZKO w Czeskim Cieszynie w dniu 24 marca 2017 r. dyskutowano nad treściami kursów e-learningowych oraz ich dostosowaniu do przeciętnych kompetencji cyfrowych i możliwości edukacyjnych osób dorosłych korzystających z kształcenia pozaformalnego – młodych i starszych.

czytaj więcej o Rola platformy edukacyjnej w kształceniu osób dorosłych - w dyskusja partnerów w Czeskim Cieszynie

Kursy e-learningowe języka-polskiego dla Polaków za granicą - II Międzynarodowe Spotkanie Partnerów w Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie

Organizacje pozarządowe z Litwy, Łotwy i Czech wspólnie z kadrą naukowo-dydaktyczną WSB pracują nad kursami e-learningowymi dla Polaków za granicą. Wykorzystują do tego stworzoną przez WSB platformę edukacyjną w ramach projektu „Wiedza bez barier: innowacyjne metody nauczania dorosłych”, przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu ERASMUS+, Akcji 2: Partnerstwa strategiczne.

czytaj więcej o Kursy e-learningowe języka-polskiego dla Polaków za granicą - II Międzynarodowe Spotkanie Partnerów w Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie

III Międzynarodowe Spotkanie Partnerów w Wilnie - Walczymy o język polski poza granicami naszego kraju!

 

Członkowie Stowarzyszenia Naukowców Polaków Litwy zorganizowali w Wilnie w dniach 1-4 marca 2018 r. III Międzynarodowe Spotkanie Partnerów w projekcie, którego liderem jest WSB pt. Wiedza bez barier - innowacyjne metody nauczania osób dorosłych” realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu ERASMUS+, Akcji 2: Partnerstwa strategiczne, Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele kadry z WSB, członkowie Stowarzyszenia „Rodacy” z Łotwy, Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego z Czech i Stowarzyszenia Naukowców Polaków Litwy – ogółem 17 osób. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury Polskiej w Wilnie.

czytaj więcej o III Międzynarodowe Spotkanie Partnerów w Wilnie - Walczymy o język polski poza granicami naszego kraju!

Strona: Strona 1 | Strona 2 |


 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji