Informacje

Azjatyckie Mikołajki - zapraszamy!

Z okazji Mikołajek zapraszamy wszystkie dzieci, ich rodziców i wszystkich miłośników kultury Dalekiego Wschodu na niezwykłą wyprawę do…Azji. Legendarne smoki, waleczni samuraje, degustacja sushi i słodkie niespodzianki – to doskonały przepis, by w oryginalny i ciekawy sposób spędzić niezwykły dzień, na który wszyscy czekają.

W dniu 6 grudnia br. od godz. 11.00 zapraszamy na otwarcie wystawy obrazów Karoliny Ostaszewskiej.

 

Karolina Ostaszewska(ur. 7 XII 1995 r.), studentka I roku Wydziału Geologii, Uniwersytetu Warszawskiego od lat zajmuje się malarstwem artystycznym o tematyce azjatyckiej. Inspiruje ją historia i mity Japonii, Korei i Chin. Technikę malarską opiera na wykorzystaniu pędzla, rysika, tuszu oraz papieru ryżowego – oryginalnych materiałów używanych w krajach azjatyckich do ćwiczeń kaligraficznych. Jej malarstwo opiera się na motywach kultury Dalekiego Wschodu:

 - Azjatycki wojownik jest odmienny od europejskich wzorców nie tylko zewnętrznie ale i wewnętrznie. Jego kod honorowy, oddanie władzy i państwu stworzyły niezwykły typ walczącego rycerza budzącego u przeciwników grozę a u artysty fascynację.

- Motyw smoka symbolizuje w cywilizacji azjatyckiej władzę, którą uosabiał władca o imieniu Huang Di (panujący w połowie 27 wieku p.n.e.). Smok potwierdzał jego nieśmiertelność, by w późniejszych wiekach ilustrować potęgę Cesarstwa Chińskiego.

Zrozumienie znaczenia tych symboli to podróż do dawnej historycznej Azji, której harmonia, wierzenia i zwyczaje kontrastują z elektroniczną współczesnością.


godz. 11.15 – Pierwsze spotkanie „Smoki, legendy i rzeczywistość”

 

prof. dr hab. Piotr Ostaszewski - politolog, amerykanista, Prorektor ds. dydaktyki i studentów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, wykładowca w Katedrze Finansów i Gospodarki Światowej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

 

godz. 11.55 – Drugie spotkanie „Japońscy samuraje; jak wyglądali, jak walczyli i czy nadal istnieją?” prof. Piotr Ostaszewski


godz. 12.30 – Trzecie spotkanie „Poznajemy Cesarstwo Chin” prof. Piotr Ostaszewski


godz. 11.00-13.00 lub 14.00 – Degustacja oryginalnych azjatyckich specjałów: m.in. zielona herbata z mlekiem na słodko, herbata chińska/koreańska z kulkami tapioki, sushi z warzywami i wasabi, chipsy z krewetek.

 

 

 

plakat

W czasie trwania wystawy będzie możliwość nabycia obrazów Karoliny Ostaszewskiej.

 

Kontakt i zapisy:

 

Katarzyna Łopacińska

tel. 32 295 93 15

e-mail: klopacinska@wsb.edu.pl

 

 

Na wydarzenie zapraszają:

 

Portal NaszeMiasto.pl

Portal Uczelnie.pl

Portal EduBaza.pl

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji