Informacje

Biblioteka

Biblioteka Akademii WSB 

 

jest ważnym zapleczem dla dydaktyki i nauki. Oferuje dostęp do publikacji naukowych w formie tradycyjnej, dając możliwość korzystania z książek i czasopism. Ponadto udostępnia publikacje w formie cyfrowej za pośrednictwem baz elektronicznych i serwisów on-line. Pełna automatyzacja biblioteki, umożliwiająca składanie zamówień poprzez katalog elektroniczny stwarza użytkownikom komfort i oszczędza ich czas.


Biblioteka posiada bogaty księgozbiór

Książki

Biblioteka Główna Akademii WSB jest doskonale przygotowana do wypełniania funkcji edukacyjnej. Posiada bogaty, nowoczesny i różnorodny księgozbiór, którego profil jest dostosowany do prowadzonych w uczelni kierunków. Składa się on w dużej mierze z podręczników i skryptów akademickich. Zakres tematyczny to: Bankowość, Finanse, Zarządzanie i Logistyka, Ekonomia, Unia Europejska, Gospodarka,  Marketing, Prawo, Polityka, Socjologia, Rachunkowość, Psychologia, Matematyka, Statystyka, Pedagogika, Informatyka, Język Angielski, Nieruchomości, Controlling, Nauki Ścisłe i Przyrodnicze, Religia, Sztuka, Kultura, Etyka.

Oprócz zbiorów naukowych Biblioteka gromadzi i udostępnia swoim użytkownikom: literaturę piękną w języku polskim i angielskim, poradniki psychologiczne oraz biznesowe, publicystykę.

 

Czasopisma

W czytelni Biblioteki dostępnych jest ponad 170 tytułów czasopism. Większość z nich to czasopisma w wersji tradycyjnej, z których korzystać można jedynie na miejscu.  Zbiory te nie podlegają wypożyczeniu. Pozostała część to tytuły pełno tekstowe - w wersji elektronicznej - dostępne na stronie wydawcy, z których czytelnik ma możliwość korzystania również poza Uczelnią. Periodyki gromadzone są zgodnie z kierunkami kształcenia na Uczelni.

Sukcesywnie tworzona jest baza artykułów z czasopism udostępnianych w Bibliotece. Stanowi to dla użytkowników ułatwienie podczas wyszukiwania potrzebnych materiałów.

 

Audiobooki

Biblioteka oferuje swoim użytkownikom szeroki wybór audiobooków. W zbiorach tych znaleźć można beletrystykę w języku polskim, beletrystykę w języku angielskim, kursy językowe, literaturę dla dzieci i młodzieży oraz poradniki. W czasach kiedy książka elektroniczna zyskuje coraz szersze grono odbiorców zasób ten stanowi doskonałą alternatywę dla użytkownika.

 

Filmy DVD

 Placówka posiada bogatą kolekcję filmów. Zbiór liczący ponad 130 tytułów podzielony jest na dwa główne działy :

- filmy fabularne – reprezentujące takie gatunki filmowe jak: komedia, thriller, Science fiction, horror, film sensacyjny, melodramat;  

- filmy dokumentalne –  znanych dokumentalistów jak Werner Herzog, Jorgen Loth.

 

Normy

Biblioteka Akademii WSB wychodząc naprzeciw potrzebom naukowym studentów gromadzi i udostępnia, w formie tradycyjnej oraz elektronicznej zbiór ponad 20 norm z takich dziedzin wiedzy jak:  informatyka, technika, logika. Do norm w postaci elektronicznej użytkownicy mają dostęp przez stronę internetową Biblioteki, z każdego komputera w sieci uczelnianej.

 

 

 


SPRZĘT I OPROGRAMOWANIE

Biblioteka Główna Akademii WSB umożliwia korzystanie z dodatkowych aplikacji i sprzętu.
Niżej wymienione programy i sprzęt wspomagają naukę i rozwój osób niepełnosprawnych wzrokowo.
• Program LUPA - aplikacja powiększająca tekst widoczny na ekranie monitora.
• IVONA - aplikacja służąca do "czytania" stron internetowych i dokumentów.
• Dolphin Converter - oprogramowanie służące do przekształcania plików tekstowych w mp3.
• Dolphin Publisher - profesjonalne oprogramowanie służące do tworzenia książek w formacie DAISY.
• Dolphin Reader - profesjonalne oprogramowanie odczytujące dokumenty tekstowe lub książki w formacie DAISY.
• Multilektor SARA - urządzenie skanujące tekst pisany i przekształcające je automatycznie w mowę.
• Lupa elektroniczna.
• Victor - przenosne urządzenie odczytujące pliki: mp3, pliki tekstowe, książki mówione w formacie DAISY.

  

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji