Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Big Data - zaproszenie na konferencje

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza do uczestnictwa w konferencji poświęconej tematyce „Big Data”, która odbędzie się w Katowicach w dniu 23 października 2014 r. o godzinie 16.00 w Hotelu Novotel Katowice (Al. Roździeńskiego 16). Uczelnia jest partnerem przedsięwzięcia.

Tematyka Big Data jest obecnie jednym z najgorętszych tematów omawianych na konferencjach i spotkaniach branżowych. Lawinowo narastająca masa danych dostępnych w sieci powoduje, że coraz trudniej dotrzeć do potrzebnych informacji, a z drugiej strony masa „surowych” danych po odpowiedniej analizie pozwala na wydobywanie informacji, niedostępnych w sposób bezpośredni. Na konferencji zaprezentowane zostaną przekrojowe zagadnienia związane z tą tematyką, od bazy technologicznej używanej do zapewnienia platformy dla realizacji systemów Big Data, po narzędzia programistyczne dla szybkiego tworzenia systemów tej kategorii. Podczas dyskusji panelowej z udziałem prelegentów i uczestników konferencji zostaną przedstawione możliwości działań małych i średnich firm technologicznych w tym obszarze.

 

Prelegenci poruszą takie tematy jak:
•    Bezpieczeństwo i skalowalność przechowywania danych
•    Prawdziwe oblicza big data i czym to tak na prawdę jest
•    Automatyzacji oprogramowania w przetwarzaniu dużych ilości danych
•    Open data jako kluczowym elemencie rozwoju społecznego
•    Aspektach biznesowych tworzenia i rozwijania data center

 

TechMine Innovation Community rozpoczęło działalność w 2011 roku i realizuje od tego czasu szereg aktywności pod marką TechMine. Celem TechMine jest tworzenie ekosystemu przepływ wiedzy, doświadczenia i kontaktów oraz wspieranie rozwoju nowych przedsięwzięć innowacyjnych. TechMine współpracuje z lokalnymi organizacjami, uczelniami i firmami z regionu.

W poprzednich odsłonach konferencji TechMine wzięło udział blisko 1000 uczestników, wśród których znajdowali się głównie przedsiębiorcy, inwestorzy, startupowcy i przedstawiciele środowiska akademickiego. Młode firmy miały okazję zaprezentować się przed inwestorami a wszyscy mieli możliwość nawiązywania nowych kontaktów i rozmów o biznesie w kontekście technologii i innowacji. Podobnie będzie tym razem.

Akademia E-Biznesu to ogólnopolska inicjatywa PARP/web.gov.pl mająca na celu edukację przedsiębiorców z zakresu budowania globalnych start-upów w oparciu o najnowsze, światowe trendy technologiczne. Odbywa się w 16 miastach Polski a w Katowicach jest organizowana wspólnie z TechMine.
    
Podczas wszystkich spotkań, społeczność TechMine stawia na realną dyskusję, konstruktywną krytykę i wspieranie dobrych inicjatyw, aby promować przedsiębiorczość innowacyjną w regionie.

Więcej informacji oraz agenda spotkania dostępne są na http://techmine.pl/events/view/2183
Zapraszamy na http://TechMine.pl, http://www.facebook.com/TechMine i Web.gov.pl


Informacje organizacyjne:
Data: 23 października 2014r.
Godzina: 16.00
Miejsce: Katowice, Hotel Novotel (Al. Roździeńskiego 16)
Rejestracja: przez formularz na stronie http://www.web.gov.pl/zapisy/707_4281_rejestracja.html - uczestnictwo jest bezpłatne.
    

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy