Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Brainstorm Group partnerem WSB

Doświadczenia w zakresie szkoleń, rozwój rynków wschodnich i zalety dywersyfikacji oferty podmiotów akademickich i biznesowych, a przede wszystkim wspólne projekty naukowo-badawcze były tematem spotkania władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z przedstawicielami Firmy Brainstorm Group: Panem Sebastianem Matyniakiem, Prezesem Zarządu oraz Bartoszem Ruskiem, Członkiem Zarządu, Dyrektorem Sprzedaży. Wizyta miała miejsce w dniu 4 września 2015 roku.

Uczelnię reprezentowali: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor, prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych oraz dr Marcin Lis, Prorektor WSB ds. Rozwoju.

 

Efektem rozmów było podpisanie porozumienia o współpracy obu podmiotów, m.in. w zakresie przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych i badawczo – rozwojowych, podnoszenie kwalifikacji zawodowych zainteresowanych studentów, słuchaczy  poprzez organizację studiów podyplomowych i szkoleń we współpracy z WSB, odbywanie przez studentów, słuchaczy WSB praktyk zawodowych organizowanych we współpracy z Brainstorm.

 

Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem jest uruchomienie studiów podyplomowych na kierunku Lean Menegment. Ich celem jest dostarczenie wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do wdrażania usprawnień i eliminowania marnotrawstw w firmach produkcyjnych i usługowych za pomocą metodyki Lean tak, aby osiągnąć trwały sukces tych organizacji.

 

W procesie kształcenia wykorzystywane będzie wieloletnie doświadczenie praktyków Lean Management z firmy Brainstorm Group w obszarze branży produkcyjnej i usługowej. Program studiów realizowany jest w formie warsztatowej z zastosowaniem gier symulacyjnych i case studies. Ważnym elementem studiów jest wizyta w firmie produkcyjnych umożliwiająca poznanie narzędzi doskonalenia w realnych warunkach. Układ programu w pierwszej fazie wyposaża uczestników w praktyczne narzędzia metodyki Lean Management, a następnie przekazuje niezbędne umiejętności potrzebne do osiągnięcia sukcesu w trakcie wdrożenia.

 

BRAINSTORM GROUP to firma działająca na rynku usług doradztwa biznesowego, strategicznego i szkoleń. Jej główna działalność opiera się na dostarczaniu partnerom  know-how i rozwiązań, które przyczyniają się do wzrostu efektywności operacyjnej, całkowitej zmiany wizerunku i oczywiście do poprawy wyników finansowych klientów.

W tym gronie znajdują się, m.in. PKO Bank Polski, Bank BGŻ, Grupa Rovese, Nestle, Grupa Muszkieterów, KGHM, PKN Orlen, Silgan White Cap, Sanitec Koło, Śnieżka, Kimberly Clark, Deloitte, AON Hewitt, Hewlett Packard, Brembo, Onet, PZU, Grupa ING, Warta, Citi Bank, VB Leasing, Bankowy Fundusz Leasingowy, Allianz, ZUS, Polskapresse, New Age Media, Alstom Konstal, TRW, Jastrzębska Spółka Węglowa, Colgate Palmolive, SouthWestern i wielu innych.

BRAINSTORM GROUP jest organizatorem dwóch dużych konferencji:

Europejskiego Kongresu Lean – jednego z największych wydarzeń kongresowych w tej dziedzinie w naszym kraju. W Kongresie Lean biorą  udział praktycy z całego świata, mogący podzielić się swoim doświadczeniem z uczestnikami kongresu.


Kongresu Managera – jednego z największych wydarzeń tego typu skierowanych dla menedżerów wyższego szczebla w naszym kraju. Na Kongres Managera zapraszani są praktyków zarówno z Polski jak i z Europy.

Do grupy BRAINSTORM należą marki:

  • IZAR – firma zajmująca się profesjonalnym przygotowaniem i realizacją eventów i pikników
  • BRAINSTORM ACADEMY – firma zajmująca się szkoleniami zawodowymi i wdrożeniowymi szczególnie z obszaru produkcji.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy