Opis konferencji

Handel ludźmi nazywany jest bardzo często współczesną formą niewolnictwa, będąc równocześnie jedną z najcięższych zbrodni współczesnego świata. To poważne naruszenie podstawowych praw człowieka jest niestety częścią teraźniejszej rzeczywistości, a od kilkunastu lat dotyczy także naszego kraju. Bez wątpienia jest to poważny współczesny problem społeczny, prawny, ekonomiczny i moralny.


Czy istnieją współczesne niewolnictwo oraz wyzysk pracowniczy, jaka jest ich skala w Polsce, Europie, na świecie?

Czy dzisiaj przytłoczeni trudną sytuacją materialną sami zgłaszamy się do nieuczciwych werbowników – handlarzy ludźmi?

Dlaczego maleje etyka pracy i co stymuluje nowe formy wyzysku pracowniczego? Kto jest najczęściej obiektem handlu ludzi, jak wpływa on na losy ludzi i rynek pracy?


Celem proponowanej konferencji jest próba poszukiwania odpowiedzi na powyższe   i inne – pytania. Pragniemy, aby była to debata naukowa będąca reakcją na zjawisko współczesnego handlu ludźmi oraz próba budowania świadomości na temat tego dramatycznego problemu. Ofiarami handlu ludźmi nie są tylko osoby trudniące się nierządem, uczestniczki nielegalnego rynku pornograficznego, ale coraz częściej pomoce domowe, pracownicy handlu, ogrodnictwa, budownictwa i prac sezonowych.

 

Będziemy poszukiwali odpowiedzi na pytania dotyczące skali zjawiska, dynamiki i kierunków jego rozwoju, skutecznych modeli przeciwdziałania i ochrony ludzi – potencjalnych ofiar. Konferencja będzie forum wymiany doświadczeń w zakresie prawnych rozwiązań i organizacji legalności zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej, a także społeczno-ekonomicznych i kulturowych uwarunkowań zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. 

Udział w konferencji: bezpłatny

Artykuły

Zapraszamy!

  

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji