Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Cel sympozjum

Cele sympozjum:

Celem sympozjum jest ukazanie w najbliższej i dalszej przyszłości systemów edukacji i bezpieczeństwa w wymiarze etycznym, indywidualnym i społecznym. Przedstawienie powiązań edukacji z bezpieczeństwem w kontekście procesów globalizacyjnych. Ponadto zdefiniowanie aktualnie najważniejszych właściwości i potrzeb w zakresie wzajemnie zależnych składników owego układu (edukacja-bezpieczeństwo). Analizie i dyskusji poddane zostaną problemy, szanse i zagrożenia edukacji i bezpieczeństwa wynikające ze zmian globalizacyjnych. Wynikiem dyskusji i obrad będzie nie tylko diagnoza aktualnej sytuacji i wzajemnych powiązań między edukacją a bezpieczeństwem, ale również wskazanie roli nauk społecznych i humanistycznych w badaniach nad edukacją i bezpieczeństwem oraz konstruowaniu rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo współczesnych mieszkańców globalnego świata.

Efektem obrad konferencyjnych będzie opublikowanie monografii naukowej, zawierającej wkład naukowy uczestników sympozjum. 

Nasi partnerzy