Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy

CUD to Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy, działający przy Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie.

CUD powstał w listopadzie 2011 r.

 

Patronem honorowym Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego jest Burmistrz Miasta Cieszyn - Ryszard Macura.

 

Cel: Głównym celem inicjatywy jest pomoc w rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku 6-12 lat, rozbudzenie aktywności poznawczej oraz przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

 

Adresaci: Wykłady i warsztaty w ramach Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. Drzwi Uniwersytetu stoją otworem dla wszystkich dzieci ciekawych świata, niebojących się zadawać pytań i poszukiwać rozwiązań dla swoich wątpliwości.

 

Forma: Zajęcia w ramach CUD-u odbywają się w formie wykładów i warsztatów. Dla zainteresowanych organizowane są fakultatywne warsztaty praktyczne, które odbywają się w małych, 15-20 osobowych grupach. Wszystkie zagadnienia prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. Dzieci mają możliwość aktywnego, bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach oraz zadawania prowadzącym pytań.

 

Tematyka: Tematem zajęć są zagadnienia z różnych dziedzin nauki (nauki przyrodnicze, formalne, humanistyczne, społeczne i politechniczne). Celem tak zróżnicowanego programu jest pokazanie dzieciom rozmaitych dziedzin wiedzy i zachęcenie ich do rozwijania wiedzy również w tych tematach, które do tej pory nie były dla nich interesujące, a nawet takich, które odbierane były przez nie jako szczególnie trudne i zniechęcające.

 

Indeks i dyplom: Każdy student Uniwersytetu otrzymuje indeks, do którego zbiera zaliczenia z zajęć. Na zakończenie roku akademickiego Studenci nagradzani są dyplomami. 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!