Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

CKZiU w Sosnowcu dołączyło do Klubu Szkół Partnerskich WSB

Potencjał i wyzwania kształcenia dualnego, korzyści płynące ze ścisłej współpracy szkół i uczelni wyższych z partnerami z sektora gospodarczego, wyzwania stojące wobec sektora oświaty i nauki - to tematy poruszane podczas spotkania mgr inż. Elżbiety Czernik, Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu oraz mgr Grażyny Siepielskiej–Bałaban, Wicedyrektora CKZiU ds.  Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z przedstawicielami władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej: prof. nadzw. dr Zdzisławą Dacko-Pikiewicz, Rektorem Uczelni oraz Jackiem Urodą, Prodziekanem WSB.

Efektem rozmów było podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie wspólnych działań Uczelni i CKZiU oraz objęcie przez Uczelnię patronatu nad młodzieżą, kształcącą się w Centrum w zakresie nauk technicznych, humanistycznych i menadżersko-ekonomicznych.

 

Tym samym Szkoła dołączyła do Klubu Szkół Partnerskich, a przed jej uczniami otwierają się możliwości uczestnictwa w warsztatach, wykładach oraz innych zajęciach akademickich i wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię dla młodzieży szkolnej.

                                                                           

Uczelnia zadeklarowała również współpracę z zakresie organizacji praktyk zawodowych dla uczniów CKZiU oraz wsparcie nauczycieli Centrum w doskonaleniu zawodowym i podnoszeniu kwalifikacji.

 

Wydarzenie odbyło się 15 lipca 2015 roku. Inicjatorem nawiązania współpracy był mgr inż.  Sebastian Korzeniowski, Zastępca Kierownika Centrum Informacji i Promocji WSB.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy