Cobot vs Człowiek Jak skutecznie nimi zarządzać?

cobot.jpg

cobot.jpg

Mimo dynamicznego postępu technologicznego współpraca człowieka z maszyną wciąż może rodzić problemy związane z bezpieczeństwem. Jak skutecznie współpracować z robotem i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo pracownikom? W jaki sposób nowoczesna maszyna – COBOT – może zrewolucjonizować pracę w Twojej firmie? Jak tworzyć i wdrażać innowacje przy użyciu Cobota? Na te i inne pytania odpowie prowadząca warsztat. Co więcej – uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć prawdziwego Cobota i zobaczyć, jak pracuje.

Już w dniu 4 grudnia 2019 r.  o godz. 17.00 w sali Audytorium D w Akademii WSB odbędzie się kolejny warsztat nauka - biznes w ramach TNOIK / o. Dąbrowa Górnicza.  Spotkanie odbywa się w ramach Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem oraz Komisji ds. Przemysłu przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach pod Honorowym Patronatem Delegatury RIG w Dąbrowie Górniczej.

Coboty różnią się od robotów przede wszystkim tym, że nie posiadają napędów o wysokiej mocy jak typowe roboty (co głównie czyni je niebezpiecznymi). Wyróżnia je także obły kształt oraz zaawansowany system bezpieczeństwa (między innymi kontrola siły zderzenia, definiowanie stref bezpieczeństwa i wiele więcej) tak, aby roboty mogły pracować w sąsiedztwie człowieka. Ponadto coboty to najczęściej zwinne i lekkie konstrukcje. Dzięki temu produkcja jest bardziej elastyczna ponieważ robota można w każdej chwili  i niewielkim nakładem środków oddelegować do innego zadania.


Trener:
Mgr inż Patrycja Włosowicz - absolwentka Politechniki Śląskiej. Laureatka konkursu Mistrzostw Kadry BHP w 2017r. Kierownik działu BHP w firmie Petralana S.A. należącej do grupy Śląskiego Holdingu Przemysłowego S.A . Inżynier bezpieczeństwa maszyn współpracujący z takimi firmami jak CoRobotics, Co-Founder oraz Instytutem Zarządzania Ochrony Pracy. Inspektor Ochrony PPOŻ. 

 

Rejestracja: https://forms.gle/JnhTKgydwaRnW67dA

Powrót do: Start » TNOIK Dabrowa Gornicza » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji