Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Debata kandydatów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej "Gospodarka RP"

Jak uszczelnić system podatkowy? Jak powstrzymać odpływ młodych ludzi z województwa śląskiego? Czy należy obniżyć wiek emerytalny? To tylko część pytań, na które odpowiedali uczestnicy debaty przedwyborczej „Gospodarka RP”. Spotkanie z kandydatami do Parlamentu RP obbyło się w środę 21 października w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Moderatorem debaty był Adam Sojka, dziennikarz Telewizji Polskiej, gospodarz programu TVP Katowice „Trudny Rynek”.


Głównym celem inicjatywy było podjęcie dyskusji na temat przyszłości polskiej gospodarki w aspekcie sytuacji geopolitycznej Polski. Ważnymi tematami debaty były kwestie związane z sytuacją gospodarki w województwie śląskim, w szczególności sytuacją młodych ludzi oraz perspektywami, jakie niesie za sobą istnienie Związku Metropolitarnego. Kandydaci do Parlamentu RP zmierzyli się również z pytaniami widowni, m.in. na temat rozwoju Zagłębia Dąbrowskiego, zadłużenia regionu oraz tzw. umów śmieciowych.

 

W dyskusji wzięli udział przedstawiciele ogólnopolskich komitetów wyborczych, które uczestniczą w tegorocznych wyborach parlamentarnych:

 

KORWiN - Dominik Charasim,

Kukiz’15 – Potrafisz Polsko! - Barbara Chrobak,

.Nowoczesna - Tomasz Kasprowicz,

Partia RAZEM - Jakub Danecki,

PiS - Ewa Malik,

Zjednoczona Lewica - Andrzej Szarawarski.

 

Udział w debacie był jedną z nielicznych okazji, aby osobiście porozmawiać z kandydatami do Parlamentu RP oraz porównać ich programy wyborcze.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy