Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Debata oxfordzka "Warto prowadzić własną firmę" - podsumowanie

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej oraz Technikum Ekonomiczne nr 1 z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu spotkali się w piątek 21 listopada 2014 r. w Audytorium Maximum WSB na debacie oksfordzkiej, która odbyła się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Teza spotkania brzmiała: „Warto prowadzić własną firmę”. Zgodnie z zasadami debaty oksfordzkiej jedna z drużyn broniła tytułowej tezy - rola ta przypadła w udziale uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej. Z kolei kontrargumenty przytaczali przedstawiciele Technikum nr 1 Ekonomicznego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.
 

Dla ponad 300-osobowej publiczności zgromadzonej w Audytorium Maximum spotkanie okazało się nie tylko wymianą argumentów, ale i solidną porcją ekonomicznej wiedzy.

 

Debacie przysłuchiwała się Rada Mędrców, w składzie:
 
prof. nadzw. dr hab.  Romuald Hanisz – Katedra Przedsiębiorczości Międzynarodowej i Finansów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
dr Rafał Rębilas - Katedra Przedsiębiorczości Międzynarodowej i Finansów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Adam Suliga – Ekspert Polskiej Izby Handlu w Warszawie.
 
Moderatorem debaty był dr Marcin Lis. Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich.


Rada Mędrców podkreślała wysoki poziom przygotowania debatujących zespołów. Jej członkowie nie zdecydowali się na jednoznaczne wskazanie zwycięzcy. Zwycięską drużynę wskazały głosy publiczności. Zdecydowaną przewagą głosów wygrali uczniowie  ZSE w Dąbrowie Górniczej.


Członkom debatujących drużyn serdecznie dziękujemy i gratulujemy merytorycznego przygotowania do debat, a licznie zgromadzonej publiczności dziękujemy za doping dla obu drużyn.

 

Skład drużyn:
 
-        Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej
1.      Kamila Nowak (kapitan)
2.      Katarzyna Olczak (osoba rezerwowa)
3.      Dominika Gotfryd
4.      Krzysztof Baran
5.      Mateusz Jakubowski
Nauczyciel przygotowujący merytorycznie uczniów: mgr Wiesława Lech
 
-        Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
1.      Dorota Ciołyś (kapitan)
2.      Magdalena Olszyczka
3.      Paulina Pawlak
4.      Ewa Sułek
5.      Karolina Jura (osoba rezerwowa)
Nauczyciel przygotowujący merytorycznie uczniów: mgr Małgorzata Bałazy-Kucza.
 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy