Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Akademia eNauczyciela w Cieszynie - Design Thinking w szkole - dr Danuta Morańska

Istotą warsztatów jest przedstawienie metody Design Thinking, umożliwiającej rozwijanie kreatywności i innowacyjności, z uwzględnieniem dogłębnego zrozumienia problemów i potrzeb użytkowników lub klientów. Dzięki takiemu podejściu powstają atrakcyjne, praktyczne rozwiązania, technologicznie wykonalne i ekonomicznie uzasadnione.
Metoda została opracowana i wdrożona na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii. Jej celem jest wykreowanie i wprowadzanie nowatorskich rozwiązań np. innowacyjnych usług, strategii, procesów, programów edukacyjnych, produktów. Design Thinking wspiera rozwój innowacji w biznesie, przemyśle, edukacji, administracji i zawsze daje gwarancję niestandardowych rozwiązań.

dr Danuta Morańska -  adiunkt w Katedrze Pedagogiki w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Dyrektor Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych.  Kierownik zespołu ds. wdrażania e-learningu w WSB. Inicjatorka Akademii e-Nauczyciela w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Organizatorka Otwartych Dni Laboratoriów ECDL w WSB. Edukator Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli.

 

Organizatorka międzynarodowych konferencji naukowych poświęconych edukacyjnym i społecznym implikacjom zastosowania technologii informacyjnej (Multimedia w świecie dziecka. Konteksty pedagogiczne i społeczne, 2012; WWW. Człowiek w cyberprzestrzeni. Konteksty pedagogiczne i społeczne, 2013; WWW. Człowiek w cyberprzestrzeni. Informacja w świecie cyfrowym, 2014).

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Cieszynie 2017 » Program

 

Nasi partnerzy