Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Dni Otwarte Centrum Studiów Podyplomowych w Częstochowie

W dniu 21 października w siedzibie Loży Częstochowskiej Bussines Center Club uroczyście zainaugurowano działalność Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń WSB w Częstochowie. Mieszkańcy miasta oraz przedsiębiorcy z rejonu Częstochowy mieli okazję zapoznać się z ofertą kształcenia podyplomowego oraz wziąć udział w praktycznym warsztacie „Nowa Era Biznesu – Warsztat z Praktykami”.

Gościem specjalnym wydarzenia był Pan Marek Zuber - ceniony ekonomista i analityk rynków finansowych oraz wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Felietonista i ekspert m.in. Dziennika „Parkiet”, „Wprost”, Radia TOK FM, „Gazety Wyborczej”, oraz ekspert TVN CNBC. Prelegent w praktyczny sposób zaprezentował zagadnienia związane z instrumentami finansowymi i zarządzaniem inwestycyjnymi oraz ryzykiem rynkowym.

 

Ofertę Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń WSB zaprezentował dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, podkreślając, że opracowano ją w oparciu o wyniki wnikliwej analizy specyfiki lokalnego rynku i zapotrzebowania praktyki biznesowej.

 

Z kolei Pani Katarzyna Woszczyna, Wiceprezes Zarządu BCC, Kanclerz Loży Częstochowskiej zwracała uwagę na doniosłe znaczenie praktycznego kształcenia dla rozwoju regionalnego przemysłu, usług i biznesu. - Potrzebujemy w Częstochowie wykwalifikowanej kadry menadżerskiej, która swoją wiedzą i umiejętnościami praktycznymi zasili firmy działające w naszym regionie, tym samym podnosząc ich konkurencyjność. Centrum Studiów Podyplomowych utworzone w naszym mieście przez Wyższą Szkolę Biznesu z Dąbrowy Górniczej, ma kształcić na kierunkach biznesowych, m.in.  z zakresu finansów, HR i kadr, bezpieczeństwa oraz zarządzania. Specjalnie dla firm z branży Automotive powstał kierunek menadżer motoryzacji, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się menadżerskie studia podyplomowe – Executive MBA. Kierunki te uzupełniają ofertę częstochowskich uczelni, dając studentom szansę podniesienia swoich kwalifikacji i dostosowania ich do potrzeb rynku. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Wyższą Szkołą Biznesu w zakresie studiów podyplomowych w Częstochowie, będzie dobrze służyła naszemu regionowi i przyniesie pożytek zarówno przedsiębiorcom, jak i studentom - mówiła Kanclerz Loży Częstochowskiej BCC.

 

 

Wśród kierunków, które obecnie oferuje Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń WSB:

 

Studia z zakresu bezpieczeństwa

 

Ochrona danych osobowych w administracji i w biznesie

Zarządzanie BHP - patronat TÜV Nord i Wyższy Urząd Górniczy

Studia z zakresu coachingu

Akademia Profesjonalnego Coachingu

Studia z zakresu finansów

Controling i audit w przedsiębiorstwie

 

Studia z zakresu HR i kadr:

 

Kadry i płace w praktyce

Menedżerskie studia podyplomowe - Executive MBA

Zarządzanie Zasobami Ludzkimi

 

Studia z zakresu samorządu i administracji:

 

Menedżerskie studia podyplomowe - Executive MBAOchrona danych osobowych w administracji i w biznesie

 

Studia z zakresu zarządzania:

 

Menedżer InnowacjiMenedżer MotoryzacjiMenedżerskie studia podyplomowe - Executive MBAOchrona danych osobowych w administracji i w biznesieZarządzanie Zasobami Ludzkimi

 

Szczegóły oferty

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy