Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Dr Joanna Kurowska-Pysz powołana do Rady Naukowej Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach

Na podstawie art. 30 ust. 4 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych, z dniem 21 listopada br. Minister Cyfryzacji Marek Zagórski powołał pracownika naukowego Akademii WSB - dr Joannę Kurowską-Pysz, w skład Rady Naukowej Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach.

Podczas posiedzenia Rady Naukowej Instytutu w dniu 11 grudnia 2018 roku dr Joanna Kurowska-Pysz - Dyrektor Centrum Transferu Technologii oraz Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB, została wybrana na członka Komisji Rady Naukowej ds. Kadry Naukowej i Badawczo-Technicznej.

 

EMAG jest jednym z najprężniej rozwijających się instytutów badawczych w naszym regionie, a jego misją jest prowadzenie badań i prac rozwojowych w zakresie szeroko rozumianej informatyki. Zadania Instytutu koncentrują się również na przystosowywaniu wyników badań do nowych zastosowań, inicjowaniu problemów badawczych w środowiskach spoza sfery nauki, opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań oraz doskonaleniu istniejących urządzeń, technologii i systemów przyczyniających się do poprawy efektywności procesów produkcyjnych, wzrostu bezpieczeństwa pracy, jakości życia.

 

Instytut realizuje także działania na rzecz utrzymania i doskonalenia infrastruktury badawczej i laboratoryjnej służącej rozwojowi nauki w obszarach: gospodarka – kierunek Przemysł 4.0; administracja publiczna; bezpieczeństwo państwa; internet rzeczy oraz w obszarze prospołecznym, poprzez rożne aktywności zwalczające wykluczenie społeczeństwa.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy