Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Dr Marcin Lis ponownie wiceprezesem Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan

Nowy zarząd Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Nowy zarząd Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Podczas walnego zebrania członków Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan na kolejną kadencję Wiceprezesem Zarządu wybrany został dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się 13 czerwca 2018 r. w zabytkowych wnętrzach restauracji Sztygarka w Chorzowie. Zgromadzenie udzieliło absolutorium dotychczasowemu zarządowi i wybrało nowych członków zarządu.


Prezesem na kolejną kadencję ponownie został Marek Zychla, a Wiceprezesem Zarządu po raz kolejny wybrany został dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem.

 

Główną osią działalności Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan są działania zmierzające do stworzenia odpowiednich warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz dbanie o pozytywny wizerunek pracodawców w społeczeństwie. Do celów Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan należy przede wszystkim zabieganie o sprzyjające warunki dla prowadzenia działalności gospodarczej, poszanowanie praw przedsiębiorców i przeciwdziałanie niekompetencji urzędniczej, uczciwe warunki konkurowania oraz poprawa wizerunku pracodawców, realny wpływ na rozwój gospodarczy regionu, skuteczną komunikację z lokalnymi władzami, rozwój dialogu społecznego i obywatelskiego i racjonalne wydatkowanie środków unijnych w regionie.


Przedstawiciele Związku biorą udział w pracach:

  • Rady Dialogu Społecznego
  • Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego przy Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach
  • Wojewódzkiej Radzie Radzie Rynku Pracy i Powiatowych Radach Rynku Pracy
  • Wojewódzkiego Zespołu ds. Ekonomii Społecznej
  • Komitetu Monitorującego przy Regionalnym Programie Operacyjnym
  • Rady Regionów przy Konfederacji Lewiatan

Akademia WSB od wielu lat ściśle współpracuje z Lewiatanem, realizując wspólne projekty zmierzające do komercjalizacji badań naukowych oraz upraktycznienia procesu kształcenia na studiach wyższych. Członkowie Lewiatana biorą czynny udział w opiniowaniu programów kształcenia w Akademii WSB, a także włączają się w organizację konferencji biznesowych i naukowych.

 

/mpm, 14.06.2018/

Nowy zarząd Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Nowy zarząd Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy