Informacje

Dziecko w wielkiej sieci - podsumowanie seminarium metodycznego

W dniu 5 grudnia 2013r. w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się seminarium Akademii e-Nauczyciela „Dziecko w wielkiej sieci”, w którym uczestniczyło ponad 250 dyrektorów placówek oświatowo-wychowawczych, szkół, przedszkoli, pedagogów, psychologów szkolnych, pracowników poradni pedagogiczno-psychologicznych, opiekuńczo-wychowawczych oraz studentów kierunków: Pedagogika, Psychologia.


Seminarium zostało zorganizowane przez Centrum Nowoczesnych Metod i Technologii Edukacyjnych, Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń działających w ramach Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Centrum Profilaktyki Społecznej.

 

Spotkanie prowadzili: dr Danuta Morańska i dr Marcin Lis, którzy wprowadzili uczestników seminarium w problematykę psychoterapii uzależnień i przedstawili kierunki rozwoju kształcenia w obszarze wielowymiarowego ryzyka dzieci i młodzieży, uzależnień behawioralnych, uzależnień od substancji oraz konieczności kształcenia praktycznego w zakresie profilaktyki.


Prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik wygłosił wykład z zakresu współczesnych zachowań ryzykownych i czynników chroniących. 

Z kolei prof. nadzw. dr hab. Mariusz Jędrzejko wykładem "Czy cybertechnologie uzależniają? - modelowanie relacji dziecko - multimedia" wprowadził słuchaczy w tematykę wpływu multimediów na rozwój intetektualny i osobowość dziecka. 

 

Obszar cyberprzestrzeni w odniesieniu do nowych zagrożeń przedstawiła dr Danuta Morańska, natomiast zakres agresywnych gier sieciowych i komputerowych ze wskazanie wpływu na agresywne zachowania adolescentów omówiła  mgr Agnieszka Taper.

 

Uczestnicy Seminarium wzięli udział w konkursie dotyczącym znajomości EDCL zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Informatyczne pod przewodnictwem dr Adriana Kapczyńskiego.

 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji