Dzień Przedsiębiorczości WSB - 26 kwietnia 2017 roku

Jak najlepiej zweryfikować własne wyobrażenia o wymarzonej pracy czy zawodzie? Gdzie uzyskać rzetelne informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu? Jak w praktyce zderzyć ze sobą własne przygotowanie merytoryczne z rzeczywistymi wymaganiami i obowiązkami na danym stanowisku pracy? Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej poznali odpowiedź na te pytania podczas Dniu Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej od lat włącza się w organizację Dnia Przedsiębiorczości, umożliwiając uczniom szkół ponadgimnazjalnych wcielenie się w rolę pracowników i spędzenie w tym jednym dniu  kilku godzin na konkretnym stanowisku pracy.

 

- Wspólnie z kolegami przez cały dzień pracowałyśmy w różnych działach Uczelni. Część z nas została oddelegowana na stanowiska w dziale promocji, IT, rekrutacji, Katedrze Transportu Szynowego. My próbowałyśmy swoich sił w Wydawnictwie Naukowym i Bibliotece Akadamickiej. Do tej pory byłyśmy przekonane, że to praca spokojna, a nawet monotonna. Tymczasem gdy zbliżał się termin oddania książki do druku i przesłania korekty, okazało się więc, że jest dynamicznie i bardzo ciekawie. Miałyśmy okazję również uczestniczyć w organizacji konkursu dla czytelników - mówiły Marta i Anna, uczennice klasy 1TE.

 

Organizatorem projektu była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości,  pozarządowa organizacja pożytku publicznego. Programy Fundacji przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów. Co roku w Dniu Przedsiębiorczości uczestniczy ponad 40 000 uczniów z około 700 szkół oraz prawie 15 000 firm i instytucji.

Powrót do: Start » Pociąg do Przedsiębiorczości - Manifest Młodych Przedsiębiorców » O inicjatywie

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji