Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Entrepreneurial Brains Made on Campus (EBMC) 2018 – rusza rekrutacja

Z radością informujemy, iż Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej pozytywnie przeszła etap preselekcji do Entrepreneurial Brains Made on Campus (EBMC) 2018.

Entrepreneurial Brains Made on Campus (EBMC) 2018 to europejski konkurs pomysłów biznesowych, w którym studenci uczą się w międzynarodowym środowisku jak myśleć i działać jako przedsiębiorcy.

 

Podczas zawodów studenci poznają metody takie jak design thinking, customer development, lean startup, business modelling, storytelling i inne techniki rozwijające kreatywność. Dzięki zastosowaniu tych metod uczestnicy uczą się, jak rozwijać pomysły biznesowe, modele biznesowe i prototypy. Ogólnym celem konkursu jest zwiększenie świadomości na temat przedsiębiorczości i możliwości biznesowych w oparciu o rzeczywiste potrzeby klientów.

 

EBMC to międzynarodowy konkurs dwuetapowy:

 

1. Eliminacje  (10-11 kwietnia 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej) - Podczas eliminacji studenci wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez wykładowców ze Stuttgart Media University.  Studenci pracować będą w zespołach (maksymalnie 7 zespołów po 5 członków każdy) opracowując pomysł biznesowy oparty na wyzwaniu społecznym, które zostanie ogłoszone przez niemieckich wykładowców. Międzynarodowy panel sędziowski wybierze jeden zespół, który będzie reprezentował WSB podczas międzynarodowych finałów Stuttgarcie.

 

2. "Kampus Europejskiej Kreatywności" i międzynarodowy finał konkursu (14-15 czerwca 2018 r.) w Stuttgarcie. Podczas finału spotkają się najlepsze zespoły ze wszystkich uczelni partnerskich.  Przez dwa dni studenci będą pracować w nowoutworzonych międzynarodowych zespołach podczas wyzwania podobnego do tego ogłoszonego w ramach eliminacji. Konkurs kończy się finałowymi prezentacjami wszystkich zespołów i ogłoszeniem zwycięzców EBMC w różnych kategoriach.

 

Studentów wszystkich kierunków zainteresowanych udziałem w „Kampusie Europejskiej Kreatywności” zapraszamy do rejestracji u naukowych mentorów wydarzenia:

Dr inż. Paweł Sobczakpsobczak@wsb.edu.pl

Dr Agnieszka Jachowiczajachowicz@wsb.edu.pl

 

W kwestiach organizacyjnych prosimy o kontakt z Eweliną Widerską - ewiderska@wsb.edu.pl.

 

Więcej informacji na stronie:

https://startupcenter-stuttgart.de/ebmc/

 

Uczelnie partnerskie:

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy