Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Fizjoterapeuta kadry olimpijskiej Niemiec poprowadził wykład dla studentów WSB

Podstawy koncepcji stabilizacji centralnej oraz stawów kończyn, a także techniki terapii manualnej według standardów IFOMPT i EFAMT były tematem warsztatu, w którym wzięli udział studenci kierunku Fizjoterapia. Wykład poprowadził Stanisław Legocki, certyfikowany fizjoterapeuta i instruktor terapii manualnej, zdobywający doświadczenie w Josefs Hospital Dortmund oraz w Ośrodku Szkolenia Kadry Olimpijskiej Niemiec.

- Praktyczny wymiar kształcenia oraz wykłady i szkolenia, prowadzone przez wybitnych ekspertów z dziedziny fizjoterapii wyróżniają nas na tle innych uczelni wyższych. Program nauczania na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej został pozytywnie zaopiniowany przez Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Takie wyróżnienie daje nam poczucie, że kształcimy skutecznie, a nasi absolwenci wchodzą na rynek pracy z fachową wiedzą - mówi dr Paulina Głowacka, Prodziekan WSB.

 

Warsztat szkoleniowy „Diagnostyka i leczenie dolegliwości bólowych odcinka lędźwiowego”, który odbył się w WSB 12 stycznia 2016 r., był kolejnym specjalistycznym warsztatem, zorganizowanym specjalnie dla studentów kierunku Fizjoterapia. Podczas wykładu studenci zapoznali się z koncepcją stabilizacji centralnej i stawów kończyn oraz techniki terapii manualnej według standardów Międzynarodowej Federacji Fizjoterapeutów Ortopedycznych i Manualnych (IFOMPT) i Europejskiej Federacji Akademii Szkół Terapeutów Manualnych (European Federation of Academies for Manual Therapy - EFAMT).

 

Stanisław Legocki - certyfikowany fizjoterapeuta pracujący w Josefs Hospital Dortmund oraz w Ośrodku Szkolenia Kadry Olimpijskiej Niemiec (Olympia Stützpunkt Dortmund), ceniony terapeuta  i instruktor terapii manualnej. Absolwent Studium Fizjoterapii (Westfalenschulen) w Dortmundzie. W kolejnych latach czynnie uczestniczył w kursach terapii manualnej, zdając w 2001 r. egzamin międzynarodowy. W trakcie swojej edukacji i pracy zdobywał cenne doświadczenia z zakresu terapii funkcjonalnej i różnorodnych technik i metod stosowanych w terapii. Na uwagę zasługuje jego doświadczenie w sportach walki (m.in. tytułu MP w latach 1988 oraz 1989).

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy