FORMICA WMS - do zarządzania magazynem

Oprogramowanie do zarządzania magazynem FORMICA WMS

 

System Formica WMS to nowoczesne rozwiązanie wspierające obsługę procesów logistycznych przeznaczone dla magazynów oraz centrów logistycznych. Dzięki przemyślanemu podziałowi na warianty o różnym stopniu zaawansowania obsługiwanych procesów logistycznych system Formica WMS może być zastosowany w magazynach o dowolnej wielkości i dowolnym stopniu skomplikowania procesów wewnętrznych.


Dzięki prostemu i ergonomicznemu interfejsowi użytkownika system Formica WMS jest intuicyjny w obsłudze, co pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze wydawane w przypadku innych systemów na zaawansowane szkolenia użytkowników.
Współpraca z systemami ERP.

  • System Formica WMS przystosowany jest do pracy z systemami zarządzającymi przedsiębiorstwem, a podział kompetencji pomiędzy te systemy dokonywany jest na podstawie analizy indywidualnych wymagań klienta.

Bezpieczeństwo.

 

System Formica WMS zapewnia wysokie bezpieczeństwo przechowywanych danych dzięki rozbudowanemu mechanizmowi zarządzania użytkownikami oraz uprawnieniami dostępu do poszczególnych funkcji systemu.

 

Funkcjonalność systemu Formica WMS.

 

  • Przyjęcia towaru. Obsługa różnych jednostek ładunkowych (palety, kartony, boxy, inne wykorzystywane przez klienta).Przyjęcie według awizo. Wykorzystanie kodów dostawcy oraz możliwość wydruku oznakowań własnych.
  • Transport towaru. Moduł transportowy w systemie Formica WMS odpowiedzialny jest za realizację transportów jednostek pomiędzy dwoma miejscami w magazynie z wykorzystaniem terminali PDA lub kartki papieru.
  • Składowanie towaru.Wszystkim miejscom wyznaczonym w magazynie przyporządkowane zostają koordynaty pozwalające na szybką lokalizację w ramach powierzchni magazynowej. Dodatkowo każde miejsce oznakowane jest etykietą zawierającą kod kreskowy jednoznacznie identyfikujący miejsce magazynowe w systemie.
  • Wydanie towaru. W wersji Base system Formica WMS obsługuje wydanie pełnych jednostek ładunkowych. Każde wydanie z magazynu poprzedzone jest odebraniem z systemu nadrzędnego awiza opisującego, jakie jednostki mają zostać wydane z magazynu. Obsługa według strategii FIFO, LIFO, FEFO. W wersji Professional system został rozszerzony o możliwość przygotowania zlecenia kompletacyjnego na konkretne ilości artykułów (nie tylko pełne nośniki).

 

Formica - BSS 

Nasi partnerzy

Specjalności

Studia I stopnia inżynierskie

Logistyka i transport

 

Zarządzanie magazynami


Inżynier jakości


Zarządzanie BHP


Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji