Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy

Wyższa Szkoła Biznesu jest aktywnym beneficjentem Funduszy Norweskich, które pozyskuje w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego na realizację wizyt przygotowawczych i programów wspierających mobilność kadry i studentów.

 

Wizyty przygotowawcze

W roku akademickim 2013/2014 pracownicy Uczelni wzięli udział wizytach przygotowawczych w Nesna University College w Norwegii oraz Bifrost University w Islandii. Celem wizyt było omówienie dalszej współpracy oraz realizacji wspólnych projektów badawczych i edukacyjnych.

 

Mobilność pracowników i studentów

W roku akademickim 2014/15 Wyższa Szkoła Biznesu otrzymała dofinansowanie na działania związane z Mobilnością Studentów i Pracowników, która obejmuje następujące kategorie:

  • Wyjazdy polskich studentów oraz przyjazdy studentów zagranicznych na okres studiów od 3 do 12 miesięcy (w jednym roku akademickim), wliczając przygotowanie językowe (udział w intensywnym kursie językowym w kraju docelowym przed lub w trakcie okresu studiowania),
  • Wyjazdy polskich studentów na praktyki do współpracujących instytucji, firm lub organizacji na okres od 3 do 12 miesięcy (w trakcie jednego roku akademickiego), wliczając przygotowanie językowe (udział w intensywnym kursie językowym w kraju państwa - darczyńcy przed lub w trakcie okresu studiowania).
  • Wyjazdy polskich pracowników do zagranicznych uczelni partnerskich i przyjazdy zagranicznych pracowników do Polski w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych wymiarze min 5 godzin dydaktycznych, na okres od 1 dnia do 6 tygodni,
  • Wyjazdy polskich pracowników do zagranicznych uczelni partnerskich i przyjazdy zagranicznych pracowników do Polski w celu udziału w seminariach, szkoleniach, warsztatach, konferencjach, doskonalenia umiejętności i kwalifikacji, wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy, na okres od 1 dnia do 6 tygodni.

 

Wymiana studentów i kadry realizowana jest z uczelniami partnerskimi Nesna University College z Norwegii, Bifrost University z Islandii. 

Nasi partnerzy

Kontakt

Wyższa Szkoła Biznesu
w Dąbrowie Górniczej

41-300 Dąbrowa Górnicza,
ul. Cieplaka 1c,

Rekrutacja: +48/32/ 262 28 05,
Dziekanat: +48/32/ 262 03 07,
Fax: +48/32/ 295 93 44
e-mail: info@wsb.edu.pl

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji