Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Absolwenci studiów licencjackich i inżynierskich odebrali dyplomy, przyznano wyróżnienie "Lider Roku"

Absolwenci studiów I stopnia w Akademii WSB odebrali z rąk władz Uczelni i promotorów dyplomy ukończenia studiów inżynierskich oraz licencjackich. Podczas uroczystej Gali po raz 18. wręczono wyróżnienie Lider Roku.

W semestrze letnim 2017/2018 studia I stopnia ukończyli m.in. studenci kierunków: Administracja, Bezpieczeństwo narodowe, Ekonomia, Fizjoterapia, Informatyka, Logistyka, Pedagogika, Socjologia, Stosunki międzynarodowe i Zarządzanie.
 
Absolwentów przywitał dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB. - To dla Uczelni niezwykły dzień. Niezmiernie cieszymy się, że dołączacie Państwo do zacnego grona absolwentów Akademii WSB. Z drugiej strony mamy także ogromną nadzieję, że już wkrótce spotkamy się z Państwem na studiach II stopnia oraz podyplomowych. Serdeczne gratulacje! - rozpoczął Prorektor dr Marcin Lis.
 
Kolejnym elementem uroczystości było przyznanie Lidera Roku, wyróżnienia zainicjowanego przez Akademię WSB  w 2000 r. Laureatami tej prestiżowej nagrody są absolwenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia, którzy uzyskali w trakcie wszystkich lat studiów najwyższe średnie ocen, a także wyróżnili się aktywną i znaczącą działalnością społeczną, dobroczynną, kulturalną, artystyczną, ekologiczną, sportową lub naukową. W roku akademickim 2017/18 Liderem Roku została Patrycja Grabowska, która 
  • uzyskała najwyższą średnią ocen w toku studiów na kierunku Ekonomia,
  • brała udział w międzynarodowym prestiżowym konkursie CFA Institute Research Challenge 2017/2018 – Pani Patrycja wraz z zespołem naszych młodych analityków zajęła wysokie, piąte miejsce w gronie kilkudziesięciu zespołów z 20 uniwersytetów.
  • brała udział w konkursie Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości (III miejsce zespołu Akademii WSB)
  • obroniła pracę licencjacką pt. Faktoring jako narzędzie zarządzania płynnością finansową  w przedsiębiorstwie otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Złote pióro Polskiego Związku Faktorów”
  • została laureatką stypendium Rektora dla najlepszych studentów
Wyróżnienie laureatce wręczył dr Jarosław Madowicz, Wiceprezes Zarządu Szpitala Megrez w Tychach.
 
Następnie Absolwentom Akademii WSB wręczono wyróżnienia za najlepsze prace dyplomowe oraz bardzo wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Na wniosek promotorów i recenzentów JM Rektor Akademii WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz wyróżniła autorów 30 prac dyplomowych, a także 18 absolwentów, którzy mogli pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w nauce. Nagrody i wyróżnienia wręczali promotorzy, recenzenci prac, wykładowcy Akademii WSB oraz przedstawiciele firm partnerskich.
 

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządów i praktyki gospodarczej:

  • Michał Dzierżęga - Prezes Zarządu Global BD Trading
  • Sebastian Didek - Dyrektor Oddziału w Dąbrowie Górniczej Banku PKO SA
  • Katarzyna Kidawa-Kałka - właściciel Restauracji Dzień i Noc
  • Krzysztof Jurg - Dyrektor zarządzający JBS Europe
 
Po uroczystym wręczeniu dyplomów absolwentom studiów I stopnia w roku akademickim 2017/2018 na scenie wystąpiła Basia Janyga, uczestniczka programu The Voice of Poland.

 

/mpm, 21.09.2018/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy